2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2018. November 19. 13:14, hétfő | Helyi
Forrás: Kiskun Múzeum

Építsük meg Kiskunfélegyháza karácsonyi mézeskalács mesevárosát

A karácsony meghitt hangulatát és közösségi örömét szeretnénk még ünnepélyesebbé tenni azzal, hogy mézeskalács házikókból ötödször is mesevárost építünk a Kiskun Múzeumban.

Várjuk családok, nagyszülők és unokák, kicsik és nagyok, barátok, alkotó kedvű közösségek jelentkezését, akik szeretnek süteményt sütni és készítenek mézeskalács házikót jótékonysági célú felhívásunkra!

A MÉZESKALÁCS HÁZ FORMÁJA ÉS MÉRETE: Az alkotások bármilyen építményt ábrázolhatnak, házikót, városunk nevezetes épületeit, köztéri alkotásait is. Mérete: max. A/4 mézes tészta alapon. Díszítése téli, karácsonyi hangulatot idézzen!

A FELAJÁNLOTT MÉZESKALÁCS HÁZIKÓK LEADÁSA:
2018. december 5-én és 6-án 8-17 óráig, december 7-én 8-13 óráig a
KISKUN MÚZEUMBAN (dr. Holló Lajos u. 9).

A BEÉRKEZETT MÉZESKALÁCS HÁZIKÓKBÓL
KIÁLLÍTÁS NYÍLIK:
2018. december 8-án, szombaton 15 órakor a
PETŐFI SÁNDOR EMLÉKHÁZBAN (Petőfi Sándor. u. 7.)

Jótékonysági mézeskalács házikó tombolák vásárolhatók 500 Ft/db áron.

TOMBOLÁK HÚZÁSA: 2018. december 22-én, szombaton, 17.30-kor a Városháza előtt, a negyedik adventi gyertyagyújtást követően, ahol a Mézeskalács meseváros házikói kerülnek kisorsolásra, amelyeket a nyertesek magukkal vihetnek karácsonyfájuk alá.

A TOMBOLAÁRUSÍTÁSBÓL BEFOLYT ÖSSZEGET A KÖVETKEZŐ CÉLOKRA KÍVÁNJUK FORDÍTANI:

- fejlesztő és szabadidős játékok vásárlására a Kiskunfélegyházi Napköziotthonos Óvoda Százszorszép Óvoda Tagintézmény részére, a
- KAPOCS Szociális és Gyermekvédelmi Intézmény művészetterápiás eszközök beszerzésére és a
- Kiskun Múzeum gyermekprogramjainak megvalósításához

KÉRJÜK, HOGY MINÉL TÖBBEN VEGYENEK RÉSZT A MÉZESKALÁCS VÁROS ÉPÍTÉSÉBEN! VÁSÁROLJANAK JÓTÉKONY CÉLRA TOMBOLÁT!

SZERVEZŐ: Kiskun Múzeum
TÁRSSZERVEZŐK:
Kiskunfélegyházi Napköziotthonos Óvoda,
KAPOCS Szociális és Gyermekvédelmi Intézmény
TÁMOGATÓ: Kiskun Múzeum Baráti Köre

Érdeklődni és jelentkezni lehet a Kiskun Múzeumban
Tel.: 76/461-468; E-mail: kiskunmuzeum@gmail.com

Fotó: Mézeskalács meseváros 2017

2024. Április 19. 15:23, péntek | Helyi

Muzsikál az erdő 2024

2024. Április 19. 15:20, péntek | Helyi

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén

2024. Április 19. 15:09, péntek | Helyi

Újabb Balázs Árpád AMI - Battyány iskolás diák sikere

2024. Április 19. 13:59, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.