2024. április 26, péntek - Ervin

2018. Május 23. 08:17, szerda | Helyi sport
Forrás: Csontos István

Erős mezőnyben is triatlonos sikerek születtek

2018. május 20-án, vasárnap rendezték meg 871 nevezővel Tiszaújvárosban a 27-ik éve hagyományosan a szezonnyitó XXVII. Tisza Triatlon Ranglistaversenyt, amely egyben Klubcsapat OB, Egyetemi Ob és Paratriatlon OB is volt.

Magyarország egyik legpatinásabb és legnépszerűbb triatlonversenyén az úszást a Tiszaújvárosi Szabadidő Központ 50 méteres medencéjében, pályánként 8-10 versenyzővel indították el, a kerékpáros és a futó táv pedig a város forgalomtól elzárt központi utcáin került lebonyolításra. 2018 első országos triatlon versenyén az erős mezőnyben is derekasan helytálltak a kiskunfélegyházi DMTK-KVSE triatlonistái és a következő eredmények születtek:

Gyermek korcsoport (300 m úszás – 8 km kerékpár – 2 km futás):

Papp Laura 5. helyezés
Csontos Dóra 7. helyezés
Vincze Nádja 22. helyezés
Trungel-Nagy Zalán 6. helyezés

Serdülő korcsoport (500 m úszás – 12 km kerékpár – 3 km futás):

• Trungel-Nagy Kolos 6. helyezés
• Slezák Benjámin 56. helyezés

Ifjúsági korcsoport (750 m úszás – 20 km kerékpár – 5 km futás):
Fricska Anna 4. helyezés
Csontos Fanni 40. helyezés

Felkészülésüket segítették edzőik: Bozsó István, Nagy Viktor, Hajdú László, Sebők János.