2018. július 16, hétfő - Valter

2018. Január 10. 16:34, szerda | Helyi
Forrás: Adrienn

Félegyházi diákok a régió legjobb hentesei

Húsipari Termékgyártó Regionális Versenyt rendeztek ma (január 10-én) a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskolának tanvágóhídján.

Az évente megrendezésre kerülő versenyen idén az első és a második helyet is a félegyházi mezőgazdasági iskolában tanuló diákok foglalták el a versenyen induló öt iskola kilenc növendékét megelőzve.

A Bajáról, Szegedről, Szolnokról és Budapestről érkező hentes tanulóknak 5 vizsgafeladatot kellett teljesíteniük. Elsőként írásban adtak tanúbizonyosságot tudásukról, majd következett a szóbeli, szakmai elméleti, munkavédelmi és higiénia, majd a sertésvágás, ezen belül a belezés, belsőzés, hasítás, végül pedig a húsipari értékesítés. Utóbbit a fiatalok Mártírok utcai Mezgé Mintaboltban végezték, ahol a feladat tőkehús- és csemegepult mögötti hús kiszolgálása volt – tudtuk meg Szatmári Istvántól a félegyházi iskola Tessedik Sámuel-díjas húsipari szakoktatójától.

Azt pedig külön kiemelte a vele készített interjúban, hogy a szakmai feladathoz az élőállatokat a helyi mezőgazdasági iskola tangazdaságából szállították el – konkrétan 11 db sertést: mangalicát és fehér hússertést – melyet a diákok a saját maguk által előállított takarmányon neveltek fel.

- Méltán büszke arra az intézmény igazgatója Rózsa Pál, hogy diákjai a termőföldtől egészen az asztalig megismerkedhetnek és megtanulhatnak minden munkafolyamatot, mely egyenlőre még egyedülálló az országban – tette hozzá az iskola elismert szakoktatója.

Az alábbi eredményekkel zárult a verseny:

• I. hely: Máté Zoltán Kiskunfélegyháza
  • II. hely: Ianció Szilárd Kiskunfélegyháza