2018. május 24, csütörtök - Eszter

2018. Május 15. 10:46, kedd | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Felújították Boczonádi Szabó József sírját

A kiskunfélegyházi Felsőtemetőben található az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hősének, az újraindított Ludovika Akadémia első parancsnokának Boczonádi Szabó József tábornok sírja.

Emlékét szülővárosa ápolja, azonban a nyughely meglehetősen rossz állapotba került az elmúlt évek során.

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzatának, a Honvédelmi Minisztérium Hadtörténeti Intézet és Múzeumának, valamint Boczonádi Szabó József Amerikában élő leszármazottjának, Pototczky Antalnak a közös összefogásával sikerült a sírt méltó módon felújítani. A felújítási munkálatokat a Bozóki Testvérek Kft. végezte.

A felújított sír ünnepélyes felavatására 2018. május 17-én (csütörtökön) 16:00 órakor kerül sor a Felsőtemetőben, a leszármazott és Honvédelmi Minisztérium Hadtörténeti Intézet és Múzeum illetékeseinek jelenlétében.

Minden érdeklődőt szeretettel várnak!

Program:

• Himnusz
  • Köszöntőt mond Csányi József, Kiskunfélegyháza polgármestere
  • Beszédet mond: Dr. Holló József ny. altábornagy, miniszteri biztos
  • A felújított síremléket megáldja: Hajagos Gyula esperes plébános
  • Koszorúzás
  • Szózat

Közreműködnek a Kaposvári Honvéd Zenekar és Tarjányi Tamásné Lencsi népdalénekes.

2018. Május 23. 16:21, szerda | Helyi

Növényvédelmi permetezés várható

2018. május 29-én (kedden) a Fadrusz János utcában növényvédelmi permetezésre kerül sor.

2018. Május 23. 12:54, szerda | Helyi

EBOLTÁS

A 164/2008. (XII.20.) FVM rendelet értelmében Kiskunfélegyháza város közigazgatási területén az alábbi helyszíneken és időpontokban lesz ún. összevezetett eboltás:

2018. Május 23. 12:37, szerda | Helyi

Úszott már végtelen medencében? Most már itthon is megteheti!

A Pilis egyik legfontosabb emléke, a visegrádi vár tőszomszédságában felépült Hotel Silvanus panorámamedencéjét idén a szokásosnál korábban nyitották meg.

2018. Május 23. 08:59, szerda | Helyi

Hétvégére 30 fok jöhet

Gomolyfelhők mellett folyamatosan melegszik az idő, hétvégére 30 fok várható.