2024. április 16, kedd - Csongor

2018. Május 15. 10:46, kedd | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Felújították Boczonádi Szabó József sírját

A kiskunfélegyházi Felsőtemetőben található az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hősének, az újraindított Ludovika Akadémia első parancsnokának Boczonádi Szabó József tábornok sírja.

Emlékét szülővárosa ápolja, azonban a nyughely meglehetősen rossz állapotba került az elmúlt évek során.

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzatának, a Honvédelmi Minisztérium Hadtörténeti Intézet és Múzeumának, valamint Boczonádi Szabó József Amerikában élő leszármazottjának, Pototczky Antalnak a közös összefogásával sikerült a sírt méltó módon felújítani. A felújítási munkálatokat a Bozóki Testvérek Kft. végezte.

A felújított sír ünnepélyes felavatására 2018. május 17-én (csütörtökön) 16:00 órakor kerül sor a Felsőtemetőben, a leszármazott és Honvédelmi Minisztérium Hadtörténeti Intézet és Múzeum illetékeseinek jelenlétében.

Minden érdeklődőt szeretettel várnak!

Program:

• Himnusz
  • Köszöntőt mond Csányi József, Kiskunfélegyháza polgármestere
  • Beszédet mond: Dr. Holló József ny. altábornagy, miniszteri biztos
  • A felújított síremléket megáldja: Hajagos Gyula esperes plébános
  • Koszorúzás
  • Szózat

Közreműködnek a Kaposvári Honvéd Zenekar és Tarjányi Tamásné Lencsi népdalénekes.

2024. Április 16. 17:27, kedd | Helyi

Dobogós eredmény országos angol versenyen

Kiemelkedő eredményeket értek el a mórások a HEBE Kft. angol nyelvű országos egyfordulós levelezős egyéni és csapatversenyén.

2024. Április 16. 16:36, kedd | Helyi

Összeütközött két gépkocsi az 5-ös főúton

Kiskunfélegyháza határában akadályozza a forgalmat a baleset.

2024. Április 16. 12:38, kedd | Helyi

Nemzetközi zongoraversenyen bizonyítottak

Elek Janka és Elek János négykezes formációját Kiemelt Arany fokozattal díjazták.

2024. Április 16. 09:26, kedd | Helyi

Hidegfront vet véget az áprilisi nyárnak

Hidegfront vet véget az áprilisi nyárnak: beborul az ég, és többfelé kell esőre, akár zivatarra is készülni.