2018. augusztus 16, csütörtök - Ábrahám

2018. Május 15. 10:46, kedd | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Felújították Boczonádi Szabó József sírját

A kiskunfélegyházi Felsőtemetőben található az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hősének, az újraindított Ludovika Akadémia első parancsnokának Boczonádi Szabó József tábornok sírja.

Emlékét szülővárosa ápolja, azonban a nyughely meglehetősen rossz állapotba került az elmúlt évek során.

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzatának, a Honvédelmi Minisztérium Hadtörténeti Intézet és Múzeumának, valamint Boczonádi Szabó József Amerikában élő leszármazottjának, Pototczky Antalnak a közös összefogásával sikerült a sírt méltó módon felújítani. A felújítási munkálatokat a Bozóki Testvérek Kft. végezte.

A felújított sír ünnepélyes felavatására 2018. május 17-én (csütörtökön) 16:00 órakor kerül sor a Felsőtemetőben, a leszármazott és Honvédelmi Minisztérium Hadtörténeti Intézet és Múzeum illetékeseinek jelenlétében.

Minden érdeklődőt szeretettel várnak!

Program:

• Himnusz
  • Köszöntőt mond Csányi József, Kiskunfélegyháza polgármestere
  • Beszédet mond: Dr. Holló József ny. altábornagy, miniszteri biztos
  • A felújított síremléket megáldja: Hajagos Gyula esperes plébános
  • Koszorúzás
  • Szózat

Közreműködnek a Kaposvári Honvéd Zenekar és Tarjányi Tamásné Lencsi népdalénekes.

2018. Augusztus 16. 13:57, csütörtök | Helyi

Kicserélik-e az iskolatáskát, ha elszakad?

Ha hibás volt a termék, a leárazás ellenére is fogyasztóvédelmi lehetőségek illetik meg a vásárlókat.

2018. Augusztus 16. 13:50, csütörtök | Helyi

Mintegy százötven tonna élelmiszert foglalt le a NAV

A mintegy félmilliárd forint értékű árut forgalmazó cég hamis adattartalmú bejelentéseket tett az elektronikus közúti áruforgalom-ellenőrző rendszerben, hogy ne kelljen biztosítékot fizetnie.

2018. Augusztus 16. 13:39, csütörtök | Helyi

Az elfeledett mesterségek

A Mesterek és Művészetek sorozaton belül e címmel rendez kiállítást a Vállalkozók Ipartestülete Szolgáltató Egyesület.

2018. Augusztus 16. 12:16, csütörtök | Helyi

Magyarországon egyedülálló napteleszkóp van Kiskunhalason

A látogatók pénteken esténként találkozhatnak vele a helyi csillagdában.