2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2018. November 18. 16:03, vasárnap | Helyi
Forrás: Szent István Templom Plébániája

Hírek a Szent István Templomból

Évközi 33. vasárnap - 2018. november 18.

1. November 24-én, szombaton délelőtt 9 órára várják a templomban azokat a gyerekeket, akik szeretnének részt venni a karácsonyi betlehemes játékban.

2. A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra való készülés részeként november 24-én, szombaton délután 5 órakor szentségkitétellel szentségimádás kezdődik.

3. Gyűlést tart a plébánián az egyházközségi képviselő-testület jövő vasárnap, a ½ 11-es szentmise után. Mindkettőre hívják és várják a testület tagjait.

4. A sekrestyében és plébánián kapható képeslap, kalendárium és falinaptár.

5. Karácsonyi élelmiszeradomány-gyűjtési akciót tart a kiskunfélegyházi Tesco áruházban a Szent István Templom Karitász Csoportja, november 23-án, pénteken, 13 órától 19 óráig, november 24-én, szombaton 9 órától 18 óráig, november 25-én, vasárnap 9 órától 16 óráig. Ebből az élelmiszer-adományból az egyházközség területén élő, több száz rászoruló családnak ad tartós élelmiszert. Ezen kívül a csoport ruha, bútor, cipőadományt oszt ki a lakosság részére. A budapesti karitász központ segítségével kisgyermekes családoknak pelenkát, beiskolázási segélyként, Erzsébet-utalványt tudott adni. Az idei fűtési szezon megsegítésére, 3 családnak októberben kályhát adományozott. A karitász csoport minden, jó szándékú segítséget köszönettel elfogad, és továbbítja a rászorulók részére.

6. Megjelent a Félegyházi Karácsony című CD, amelyen Szatmári Imre karácsonyi énekfeldolgozásai több helyi előadó - köztük a Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola kórusai, a Zenebarátok Kórusa és a templom Palestrina Kamarakórusa - előadásában hallhatóak. A reprezentatív csomagolású lemez, ami karácsonyi ajándéknak is alkalmas, 1500 forintos áron megvásárolható a plébánián, hivatali időben.

2024. Április 19. 15:23, péntek | Helyi

Muzsikál az erdő 2024

2024. Április 19. 15:20, péntek | Helyi

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén

2024. Április 19. 15:09, péntek | Helyi

Újabb Balázs Árpád AMI - Battyány iskolás diák sikere

2024. Április 19. 13:59, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.