2024. április 23, kedd - Béla

2019. Március 23. 14:00, szombat | Helyi
Forrás: BAON

Japán szimfonikus zenekar adott koncertet Félegyházán

Különleges zenei élményben lehetett részük a félegyházi zenekedvelőknek csütörtökön.

Félegyházán a Szent István templomban adott koncertet az Ensemble Este japán szimfonikus kamarazenekar. A hangversenyen szólistaként közreműködött a kiskunfélegyházi Palatinus Ferenc kürtművész és Toyonaga Yoshie japán klarinétművész. Vezényelt: Kondo Satoshi.

Az eseményre a japán-magyar diplomáciai kapcsolatok fennállásának 150. évfordulója alkalmából került sor. Százötven éve annak, hogy Japán és az Osztrák-Magyar Monarchia aláírta a barátsági, kereskedelmi és hajózási egyezményt. Az elmúlt 150 évben Japán és Magyarország szoros kapcsolatokat épített ki számos területen, többek között a kereskedelem és az üzleti élet, a tudományok, a kultúra, a sport területén. Az idei jubileumi évben mindkét országban számos különféle rendezvényre, eseményre kerül sor. A szervezők abban bíznak, hogy ezek lehetőséget kínálnak majd a két ország közötti kapcsolatok továbbfejlesztésére – olvasható a Magyarországi Japán Nagykövetség honlapján.

(Cikk és képek forrása: BAON)

2024. Április 23. 16:25, kedd | Helyi

Növényvédelmi permetezés

Alkalmazásra kerülő permetezőszer: Cuproxat FW

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).