2017. november 25, szombat - Katalin

2017. Szeptember 13. 16:05, szerda | Helyi
Forrás: OrientPress

Kapunk még nyári napot

Csütörtökön nyárias melegre van kilátás, napközben akár 27-29 Celsius fokot is mérhetünk - olvasható a koponyeg.hu előrejelzésében.

Csütörtök estig többórás napsütésre számíthatunk. Estétől aztán megnövekszik a gomolyfelhőzet, és nyugaton már zápor, zivatar is kialakulhat. Estig a DNy-i, estétől az ÉNy-i szél fokozódhat viharossá. 24 és 29 fok közötti nyárias meleg lesz. Kettős fronthatás érvényesül.

Péntek délelőtt erősen, délután változóan felhős lesz az ég. Zápor csak elszórtan alakul ki. Mérséklődik az eleinte még erős légmozgás. 15 és 22 fok közé gyengül a felmelegedés.

Szombaton gomolyfelhős időre, többfelé záporokra, zivatarokra van kilátás. 25-26 fok körüli értékeket mérhetünk délután.

Vasárnap délelőtt erősen felhős lesz az ég, többfelé fordul elő eső, zápor. Délután szakadozhat a felhőzet, de még ekkor is kialakulnak záporok. Megerősödik az ÉNy-i szél. Újra lehűl a levegő: 15 és 21 fok között alakul a csúcsérték.

Hétfőn erősen felhős, szeles idő valószínű. Elszórtan fordul elő záporeső, szitálás, 16 fok körül alakulhat a maximum.

2017. November 24. 21:38, péntek | Helyi

Rockenbauer Pál emléke örök a félegyháziak szívében is

Példaképükre – a nagy természetjáróra emlékeztek a Kiskun Természetbarát SE tagjai és a túrázás, hegymászás, erdőjárás szerelmesei november 24-én 17 órakor a Platán utcai pihenőparkban felállított emlékműnél.

2017. November 24. 16:13, péntek | Helyi

Adventi jótékonysági gitárkoncert

Soós Brigitta gitárművész előadásában a barokk gitárirodalom remekei hallhatók 2017. december 2-án, szombaton 18 órától a Polgármesteri Hivatal Dísztermében az első adventi gyertya meggyújtása után.

2017. November 24. 14:39, péntek | Helyi

Országos Fekvenyomó Bajnokságot rendeznek Kiskunfélegyházán

A Center Gym Kiskunfélegyháza versenyét a Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium Sportcsarnokában rendezik meg november 25-én 10 órakor.

2017. November 24. 12:59, péntek | Helyi

Konferenciát tartottak a sportkedvelők

Sportos Élet Konferencia… - e címet viselte az az összejövetel, melyet a Jogging Plus Szuperinfó Futóklub szervezett és az Ipartestület Székházában november 23-án tartottak meg.