2018. február 26, hétfő - Edina

2017. Szeptember 09. 18:24, szombat | Helyi
Forrás: Adrienn

Remekelt sültekben a Galibák Csapata

Noha a zsűri szerint minden csapat megérdemelt volna valamilyen különdíjat, mert kitettek magukért a délelőtt folyamán a szeptember 9-én tartott főzőversenyen.

Reggel 8 óra óta majd 50 gyakorlott vagy gyakorló szakács és kukta szorgoskodott a bográcsok, üstök, valamint a sütőtárcsák felett, hogy minél ízletesebb falatokkal lássa vendégül barátait, ismerőseit, no meg persze a Bede Róbert és Szőke András zsűritagokat.

Nem hiába mondta az eredményhirdetésnél Bede Róbert, hogy nagyon nehéz volt döntést hozni mindhárom kategóriában.

Végül az alábbi eredmények születtek a XIX. Félegyházi Libafesztivál főzőversenyén:

Leves / egytálétel kategóriában:

• 1. helyezett: Lúdanyó csapata – Erdőkerülő ragulevese
  • 2. helyezett: Boldogságklub – Ragulevese
  • 3. Helyezett: Anyuka csapata – Anyuka levese

Pörkölt kategóriában:

• 1. helyezett: Bugaci libások – Hamis boros pörköltje
  • 2. helyezett: Vadlibák májüzeme – Zúzás-húsos pörköltje
  • 3. helyezett: Muslinca Csapata – Leánypörköltje

Sültek kategóriában:

• 1. helyezett: Galibák csapata – Töltött sült libájával
  • 2. helyezett: Holló László Képzőművészeti Kör – Richete sült libájával
  • 3. helyezett: Csűrcsavaró Csapata – Sült libacombjával

Tiszteletdíjat kapott:

• Libarcsőr csapat
  • Csipet Csapat

A díjakat, melyeket az Integrál Zrt., a Video-Phone Kft. – Kocsis Imre és a Tupperware képviseletében Drozdikné Jutka ajánlotta fel Dr. Horváth Sándor az Intergál Zrt. vezérigazgatója és Dobosné Németh Ottilia üzemigazgató adta át.