2024. április 23, kedd - Béla

2017. Szeptember 22. 09:00, péntek | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Szüreti felvonulás lesz Kiskunfélegyházán

A népszerű Szüreti Mulatság színes programjainak egyike a 2017. szeptember 23-án (szombaton) 11 órakor a Kossuth utcára érkező szüreti felvonulás.

A felvonuláson részt vesznek városunk két gazdakörének tagjai, a Nagyszőlő-úti Óvodások, népviseletbe öltözött csőszpárok, csikósok, parádés fogatok.

A Szüreti Mulatság programjai a következők:

• A felvonulók gyülekezése 8:30 órakor a Nagyszőlő-úti Gazdakörnél, 9 órakor a Haleszi Gazdakörnél (volt iskola)
  • 10:30 órakör a két gazdakör közös felvonulása Kiskunfélegyházára
  • 11:00 órakor érkezés a Majsai út felől a Kossuth utcára, borszentelés a Szent István templom előtt
  • 11:30 órakor fogadás a Polgármesteri Hivatal előtt. Fogatok, csikósok bemutatása
  • 13:00 órakor visszaindulás az E5-ös út – Bercsényi u. – Izsáki út – Majsai úton
  • 19:00 órától Szüreti Bál, ahol a Rácz-Kovács Duó fog zenélni. Vacsora: birka- és marhapörkölt. Főzők: a Hegedűs testvérek. Belépő vacsorával: 3.500 Ft. (Ültetési rend lesz!)

Jegyek kaphatók a Beálló büfében (Csíkos Tamás)

A bálba szeszesitalt bevinni tilos!

Minden kedves Érdeklődőt és Vendéget szeretettel várnak a jeles esemény rendezői!

(Fotónk: 2016. évi archív)

Címkék: szüreti bál

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2024. Április 22. 14:08, hétfő | Helyi

Családi délelőttöt tartottak a könyvtárban

A Föld napja alkalmából családi délelőttre invitálták az érdeklődőket a Petőfi Sándor Városi Könyvtárba.

2024. Április 22. 13:49, hétfő | Helyi

Batthyánys harcművészek

Muay Thai házibajnokságot rendeztek Kiskunfélegyházán.