2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

Programok | Sportrendezvény

Fekvenyomó verseny a Darvasban

Dec. 16. Szom 10:00 -14:00
Kiskunfélegyháza, Darvas Iskola | Bács-Kiskun, Kiskunfélegyháza, Sébi Kupa Fekvenyomó Verseny

2017. december 16-án (szombat) 8:45 órai kezdéssel hagyományőrző céllal ismét megrendezésre kerül a XV. Sébi-kupa fekvenyomó verseny a Darvas József Általános Iskola aulájában.

A résztvevők emléklapot, emellett a súlykategóriák és női verseny győztesei kupát, továbbá az 1-3. helyezettek érmeket kapnak.

A Masters verseny győztese kupát kap, érmek, itt nem kerülnek kiosztásra.

Az abszolút kiskunfélegyházai nyertes viheti haza a Sébi-kupa vándorserleget.

Minden versenyzőt finom ebéddel látnak vendégül szervezők.

Szabályok:

Könyökbandázs használata nem engedélyezett!
A versenyzőnek a hátán kell feküdnie, vállának és fenekének érintenie kell a padot, nyomáskor nem emelkedhetnek el!
Fej emelkedhet, teli talp nem elvárás, de végig érinteni kell a földet!
Hüvelykujjal át kell fogni a rudat, madárfogás nem megengedett!
A súlyt addig kell leengedni, amíg az érinti a versenyző mellkasát, majd a karok kinyújtásával kell kinyomni a súlyt addig, amíg a karok ki nem egyenesednek, majd azt a villába kell visszahelyezni!
A versenyt és a szabályos nyomásokat bírói hármas felügyeli! Helyezéseket a Wilks-táblázat alapján számolják a szervezők.

Kiskunfélegyháza, Darvas Iskola

Bács-Kiskun, Kiskunfélegyháza, Sébi Kupa Fekvenyomó Verseny