2024. április 24, szerda - György

Szélmalmunk a jövőnek
2014. Július 08. 10:08, kedd |

Szélmalmunk a jövőnek

A napokban a Kiskun Múzeumban tett látogatást Gerrit H. Keunen holland malomszakértő, aki a Pajkos-Szabó-féle szélmalom felújításához ajánlotta fel szakmai segítségét.

Oldalkocsis és Motoros Találkozó Kiskunfélegyházán a Parkerdőben
2014. Július 08. 09:02, kedd |

Oldalkocsis és Motoros Találkozó Kiskunfélegyházán a Parkerdőben

Hagyományteremtő jelleggel kerül megrendezésre az ország első oldalkocsis találkozója augusztus idusán, amely nagy valószínűséggel beáll a hungarikumok sorába.

Hetedik helyet szerzett strandfociban a KHTK U15-ös korosztálya
2014. Július 07. 10:07, hétfő |

Hetedik helyet szerzett strandfociban a KHTK U15-ös korosztálya

Július 5-én rendezték meg az MLSZ által kiírt országos bajnokság területi selejtezőjét az U15-ös korosztályban. A mérkőzéseknek a Hódmezővásárhely melletti Sun City Szabadidőközpont adott otthont.

A színek gyógyító ereje
2014. Július 06. 12:00, vasárnap |

A színek gyógyító ereje

A színterápia harmóniát teremt lelkünkben, és nyugalmat hozhat számunkra. Pótolja az elveszett energiát, javítja a memóriát és az ellenállóképességet.

Hagyományteremtő Motoros találkozó Félegyházán
2014. Július 06. 06:00, vasárnap |

Hagyományteremtő Motoros találkozó Félegyházán

Hagyományteremtő jelleggel indítják útjára 2014.augusztus 15-16-án az ország első oldalkocsis találkozóját, amely remélhetőleg hamarosan beáll a kiskunfélegyházi hungarikumok sorába.

Miért csattan a karikás ostor?
2014. Július 05. 15:00, szombat |

Miért csattan a karikás ostor?

Ostorát csattogtató csikóssal mindenki találkozott már, ha nem is az Alföld tengersík vidékén, de egy-egy néprajzi bemutatón biztosan. De mitől csattog ilyen hangosan?

Itt a nyár! Járjon mezítláb!
2014. Július 05. 12:00, szombat |

Itt a nyár! Járjon mezítláb!

Nyugat-Európában egyre-másra nyílnak „mezítlábas parkok”. Nálunk erre még várni kell.

Frissesség nem csak a kávétól
2014. Július 05. 09:00, szombat |

Frissesség nem csak a kávétól

Nem, nem az energiaitalokat reklámozzuk az alábbiakban, noha azok gyorsan pótolják a szervezet energiáját, a bennük lévő cukor és megsokszorozott koffein tartalom és egyéb káros vegyületek nincsenek jó hatással.

Piaci árak
2014. Július 04. 13:44, péntek |

Piaci árak

Árak a félegyházi piacon.

Serdülő bajnokok a Jövő Bajnokai DSE kosarasai
2014. Július 04. 11:57, péntek |

Serdülő bajnokok a Jövő Bajnokai DSE kosarasai

Június 13-án tartotta ünnepélyes évzáró vacsoráját a Bács-Kiskun Megyei Kosárlabda Szövetség.

Petőfiszállás legfiatalabb lakosa a kis Szabó Lacika
2014. Július 04. 11:49, péntek |

Petőfiszállás legfiatalabb lakosa a kis Szabó Lacika

Petőfiszállás legfiatalabb lakosa jelenleg a kis Szabó Lacika, aki 2014.05.26-án látta meg a napvilágot Czakó Gyöngyi és Szabó István kisfiaként.

Széna vagy Szalma fesztivál Tőserdőben!
2014. Július 04. 10:43, péntek |

Széna vagy Szalma fesztivál Tőserdőben!

Emberek! Kidoboltatik és kikiáltatik: Július havának elejébe eljő vala ismét a Tőserdőben az Széna vagy Szalmának ideje!