2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2021. Szeptember 01. 18:44, szerda | Helyi sport

Az Olimpiai Reménységek Versenyén a félegyháziak mérlege: 1 arany-, 2 ezüst- és 1 bronzérem

Augusztus utolsó hétvégéjén a lengyelországi Bialystokban rendezték az idei Olimpiai Reménységek Versenyét triatlon sportágban, melyre a kiskunfélegyházi triatlonosok közül négyen kaptak meghívást.

Fricska Anna egyetemi elfoglaltsága miatt nem tudott részt venni a versenyen, ezért három fő képviselte a 3K Sportegyesületet. A Supersprint versenyen (ahol 400 m-t kellett úszni, 8 km-t kerékpározni és 2 km-t futni) nagyon szép sikerek születtek. Papp Laura csapatban aranyérmes lett, egyéniben bronzérmes. Trungel-Nagy Kolos csapatban ezüstérmes, egyéniben pedig a hatodik. Trungel-Nagy Zalán csapatban ezüstérmes lett, egyéniben pedig a nyolcadik helyezést sikerült elérnie. Papp Laura és Trungel-Nagy Kolos nem sokat pihenhetett a hétvégi verseny után, kedden máris rajthoz álltak az EON pénzdíjas Meghívásos Supersprint Versenyén, melyre korcsoporttól függetlenül az ország legjobb versenyzői kaptak meghívást. 19 férfi és 16 nő állt rajthoz kieséses rendszerben. Papp Laurának első éves ifi létére sikerült legyőznie nála idősebb sportolókat és beverekedte magát a döntőbe, ahol végül tizedik lett. Trungel-Nagy Kolos nem jutott a döntőbe, végül tizenhetedikként végzett a nagyon erős mezőnyben.

Felkészítő edzők: Kornokovics Györgyi és Bozsó István.

Támogató: