2024. április 23, kedd - Béla

2021. Február 26. 14:45, péntek | Helyi
Forrás: Szerk.

Egyszerű dolgok kellenek a hosszú élethez Franciska néni szerint

A szeretet, a mozgás és a napi egy deci vörösbor csodákra képes - vallja a 90. születésnapját ünneplő Nagy Józsefné.

A szépkorú asszonyt e kivételes ünnep alkalmából Balla László alpolgármester és dr. Ónodi Izabella, a körzet önkormányzati képviselője köszöntötte fel a város nevében február 25-én, csütörtökön.

Franciska nénit a hosszú élet titkáról is sikerült kifaggatni vendégeinek. Véleménye szerint a legfontosabb az életben a szeretet. Szerető családban élni a legjobb dolog a világon. Emellett igyekezzük megőrizni az aktivitásunkat és találjuk meg minden életkorban a megfelelő mozgásformát magunknak. Franciska néni még egy apró fortéllyal tesz az egészségéért: minden nap elfogyaszt egy decinyi vörösbort. Sem többet, sem kevesebbet. Ennyi pontosan elég ahhoz, hogy fenntartsa egészségét és a finom házi kosztot leöblítse, amit nap mint nap józíűen elmajszol.

Franciska néni 1931. február 25 én született, földműves családban. Nyolcan voltak testvérek, de sajnos már csak ő él közülük. 1948-ban ment férjhez, két gyermeke született: 1949-ben a lánya, 1954-ben pedig a fia. Tanyán laktak, férje a tsz-ben dolgozott juhászként, Franciska pedig háztartásbeli volt és disznót és libát nevelt. 1986-ban költöztek a városba, azóta itt élnek. Férje 1988-ban lett nyugdíjas, nem sokkal később, 1991-ben elveszítette őt. 2001 óta fiú unokájával él. Lánya minden másnap meglátogatja és mindenben segíti, de négy unokája és négy dédunokája is nap mint nap felhívja, vagy meglátogatja.

(Képek: Fantoly Márton - Félegyházi Közlöny)