2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2019. November 21. 21:48, csütörtök | Helyi
Forrás: Szerk.

Fiú Országos Birkózó Diákolimpia

Fiú országos birkózó diákolimpiának ad otthont a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokot, november 23-án, szombaton 11 órától.

A rangos megmérettetésen a 10-11 éves fiúk mérik össze tudásukat és felkészültségüket szabadfogásban.

A versenyre kilátogat Zsivótzky Gyula olimpiai bajnok, egykori félegyházi diák özvegye, a szintén olimpikon Komka Magdolna is.

Természetesen találkozhatunk dr Réczi Lászlóval, városunk egyetlen világbajnokával!
A jelenkor kiválósága, a két hónapja világbajnoki címet is szerző Tamás Lőrincz szintén emeli a rendezvény színvonalát!

Ne feledkezzünk meg az Egészségfejlesztő Iroda Kiskunfélegyháza nyújtotta lehetőségekről sem:

Tóth Katalin irodavezető az alábbi tájékoztatót adta a lehetőségekről:

Az Egészségfejlesztési Iroda célja az egészségügyi ellátórendszer prevenciós funkcióinak fokozása, a lakosság egészségtudatosságának növelése és az egészség fejlesztése. Az iroda örömmel csatlakozik minden olyan eseményhez, rendezvényhez, ami teret biztosít a fenti célok eléréséhez.

A kiskunfélegyházi Egészségfejlesztési Iroda november 23-án, az Országos Diákolimpián a következő szolgáltatásokat kínálja ingyenesen a gyerekek, kísérőik és minden érdeklődő számára, 9-től 15 óráig:

• testtömegindex-számítás,
  • dietetikai tanácsadás,
  • újraélesztés bemutatása, gyakoroltatása,
  • önvizsgálat tanítása szemléltető eszközök segítségével,
  • életmódtanácsadás,
  • egészségértés tudáspróba (tesztek),
  • rövidtávú memóriavizsgálat játékos módszerekkel,
  • tájékoztató célú információs anyagok.

A „Három generációval az egészségért 129." program orvosai szűrővizsgálatokat végeznek és orvosi konzultációra is van lehetőség (vércukormérés, vérnyomásmérés, kar-láb index mérés (érszűkület szűrése), tesztek kitöltése, értékelése stb.).

A szűrésekhez mindenki vigye magával TAJ-kártyáját!

MInden érdeklődőt szeretettel várnak a szombati sportrendezvényre!

(Címlapfotó: illusztráció!)

2024. Április 19. 15:23, péntek | Helyi

Muzsikál az erdő 2024

2024. Április 19. 15:20, péntek | Helyi

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén

2024. Április 19. 15:09, péntek | Helyi

Újabb Balázs Árpád AMI - Battyány iskolás diák sikere

2024. Április 19. 13:59, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.