2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

Forrás: Szent István templom plébániája

Hírek a Szent István templomból

2023. január 29. Évközi 4. vasárnap

• Hétfőn az esti szentmise után az Egyházközség Képviselőtestülete gyűlést tart a Közösségi házban. Hívjuk és várjuk a Testület tagjait.
  • Csütörtökön lesz Gyertyaszentelő Boldogasszony napja. Szentmisét reggel 7 órakor és este 5 órakor tartunk. Ezeken a szentmiséken elvégezzük a gyertyaszentelés szertartását. Akik szeretnének gyertyát szenteltetni, hozzanak magukkal!
  • Csütörtökön délután 4 órakor szentségkitétellel csendes szentségimádás kezdődik papi és szerzetesi hívatásokért.
  • Pénteken Szent Balázs vértanú püspök emléknapja lesz. A reggel és az esti szentmisék végén Balázs-áldást adunk. Jövő vasárnap minden szentmise végén lesz Balázs-áldás.
  • Pénteken délután fél 5-kor kezdjük a lourdesi ima kilencedet.
  • Jövő vasárnap délután 4 órakor kezdődik az első vasárnapi szentségimádás.
  • Várjuk a Plébánián azokat a jegyespárokat, akik 2023-ban templomunkban szeretnének egyházi házasságot kötni. Részükre február 4-én, szombaton délután 2 órától előkészítő jegyoktatást szervezünk a Közösségi Házba
  • Előkészítő tanfolyamot szervezünk azoknak a felnőtteknek, akik nincsenek megkeresztelve, nem voltak elsőáldozók, bérmálkozók. Jelentkezni lehet a Plébánián.
  • Nyári tábort szervezünk felső tagozatos hittanosoknak július 3-8 között Sopronba. Érdeklődni és jelentkezni lehet a hitoktatóknál

2024. Április 20. 08:00, szombat | Helyi

Mozogj sokat, érezd jól magad

„Mozogj sokat, érezd jól magad” mottóval szervezte meg az MDSZ a Diákolimpia Junior Fesztivált 2024. április 17-én a Kész Aréna Sportcsarnokban az I. és II. korcsoportos gyerekeknek.

2024. Április 19. 15:23, péntek | Helyi

Muzsikál az erdő 2024

2024. Április 19. 15:20, péntek | Helyi

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén