2024. április 25, csütörtök - Márk

2021. Június 14. 15:18, hétfő | Helyi sport
Forrás: Szabó József

Remek küzdelmek, színvonalas mérkőzések zajlottak a hétvégén

Idősebb Besze László emlékére Kiskun Kupa nemzetközi meghívásos birkózóversenyt rendeztek 2021. június 12-én, szombaton a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban, melyre 316 versenyző nevezett.

Remek küzdelmek, színvonalas mérkőzések zajlottak. Számos serdülő és ifjúsági válogatott versenyző is bemutatta tudását, de mellettük 6-9 éves birkózó palánták is megmutathatták oroszlánkörmeiket. A gála keretében öt félegyházi apróságnak ez volt az első versenye.

A hazai versenyzők 7 arany, 12 ezüst és 3 bronzérmet tartottak itthon, ezzel magasan megnyerték a csapatversenyt a résztvevő 33 egyesület közül.

A félegyháziak eredményei:
Gyermek lány 20 kg: 2. László Eszter
Gyermek fiú: 23 kg: 3. Bene Zsombor, 28 kg: 2. Bárány-Almási Ádám, 3. Karádi Kornél. 35 kg: 1 Nagy Hunor
Diák lány: 46 kg: 1 Hideg Zita. 2. Bene Ivett. 60 kg: 1 Bárány-Almási Bianka
Diák fiú: 35 kg 1. Csillag Zalán. 38 kg 2. Hideg Balázs. 69 kg: 1 Bárány-Almási Tamás, 76 kg: 2. Szécsényi Kornél
Serdülő lány: 50 kg: 1 Páli Éva. 68 kg: 2. Tapodi Zsófia, 3. Kiss Henrietta
Serdülő fiú: 48 kg: 2. Kispéter Ákos, 62 kg: 3. Makra Levente, 76 kg: 2 Karádi Roland, 84 kg: 2. Czakó Zoltán, 93 kg: 2. Borto Dominik, 3. Bátyai Dorián
Kadet lány: 57 kg: 2. Tapodi Rebeka, 62 kg: 1. Kiss Viktória
Kadet fiú: 53 kg: 3. Pál Edvin, 67 kg: 2 Biblia Róbert

Különböző különdíjakat vehettek át a legjobban teljesítők közül néhányan.
A legjobb félegyházi versenyző Csillag zalán lett, a legtöbb kétvállas győzelmet Nagy Hunor szerezte, Nekik Besze László adta át a megérdemelt Jutalmukat.
Dr. Réczi László világbajnok Hideg Zitát és Bárány-Almási Tamást jutalmazta.

A versenyen közreműködő Egészségfejlesztési Iroda vezetője, Tóth Katalin által felajánlott ajándékcsomag Hideg Balázsé lett.

Csapatban : 1. Kiskunfélegyházi BSE, 2. Erzsébeti SMTK, 3. Korond, 4. UTE, 5. Dél Zselic, 6. Szentes.

Fotó: facebook.com - Nagyné Bata Zsóka

2024. Április 24. 16:45, szerda | Helyi sport

Dobos Eszter eredményesen szerepelt a hétvégén

2024. Április 23. 19:53, kedd | Helyi sport

Ezüstérmet nyertek a platános asztaliteniszező lányok

2024. Április 22. 14:07, hétfő | Helyi sport

Diákolimpiai bajnok lett a József Attila iskola csapata

A József Attila Sportiskolai Általános Iskola tanulói az utóbbi 3 évben állandó résztvevői az Asztalitenisz Országos döntőjének, ahol 3 csapattal és két egyéni versenyzővel képviselték magunkat.

2024. Április 22. 11:36, hétfő | Helyi sport

A hétvégén is bizonyítottak a félegyházi birkózók

A hétvégén válogatott versenyzőink mérettették meg magukat különböző nemzetközi versenyeken határon innen és túl.