2024. április 26, péntek - Ervin

2018. Május 27. 08:07, vasárnap | Helyi
Forrás: Sarlós Boldogasszony Templom Plébániája

Hírek az Ótemplomból

Szentháromság vasárnapja - 2018. május 27.

1. Hétfőn este ½ 6-tól Bibliaórát tartanak a Jókai utcai Közösségi Házban. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.

2. Hétfőn este ½ 7-től lesz a Szent József Kör, vagyis a keresztény édesapák körének gyűlése a Közösségi Házban.

3. Májusban hétfőnként a reggeli szentmise után, a többi hétköznapokon az esti szentmisék előtt 6 órakor elimádkozzák a lorettói litániát. Vegyünk részt minél többen ezeken az ájtatosságokon, hogy közösen kérjük mennyei édesanyánk pártfogását és közbenjárását egyházunkért, családjainkért és önmagunkért is.

4. Kedden és pénteken 9-től 11 óráig van nyitva a Jókai u. 1. szám alatti Karitász bolt. Szeretettel várják az érdeklődőket.

5. Május 31-én, csütörtökön Úrnapja, az Oltáriszentség ünnepe lesz. Este 6 órakor az Ótemplomban lesz az ünnepi szentmise, amelynek végén indul az úrnapi körmenet a Szent István Templom felé. Szeretettel hívják a híveket a közös ünneplésre. Kérik, hogy aki tud virágot vinni az úrnapi oltárok díszítéséhez, az szerdán vigye be a sekrestyébe, aki pedig virágszirmot tud hozni, az vigye el a körmenetre.

6. Pénteken elsőpéntek lesz, szokás szerint reggel 6 órától 24 órás szentségimádással.

7. Szombaton délután 5-től 6-ig csendes szentségimádást tartanak a templomban, ezzel bekacsolódva a világ minden táján meghirdetett közös imádságba, a krisztusi békéért.

Áldott vasárnapot kívánunk mindannyiuknak!

Címkék: Ótemplom, miserend

2024. Április 26. 20:05, péntek | Helyi

Természettudományos siker

2024. Április 26. 19:04, péntek | Helyi

Ajándékban részesültek városunk középiskoláinak végzősei

2024. Április 26. 13:44, péntek | Helyi

„Te szedd” akció!

2024. Április 25. 21:11, csütörtök | Helyi

105. születésnapját ünnepelte Erzsike néni

Kiskunfélegyháza legidősebb polgára betöltötte 95. életévét.