2024. április 27, szombat - Zita

Forrás: Sarlós Boldogasszony templom plébániája

Hírek az Ótemplomból

2024. március 10. - Nagyböjt 4. vasárnapja / Laetare-vasárnap

Hétfőn este 17.30-kor Biblia óra lesz a közösségi házban, várjuk szeretettel a testvéreket!

Nagyböjtben minden szerdán és pénteken imádkozzuk a keresztutat, délután 17 órától, az esti szentmise előtt. Most szerdán a hittanosok vezetik a keresztutat, pénteken nemzeti ünnepünkön pedig magyar hazánkért ajánljuk fel.

Március 13-án, szombaton Fatimai napot tartunk, déli 12 órakor ünnepi szentmisét mutatunk be családjainkért és a Fatimai Szűz tiszteletére. Előtte fél 12-től a rózsafüzért imádkozzuk. A Mária Tisztelők Köre ezen a napon este 18 órára várja a testvéreket közös imádságra a Mártírok u. 7. szám alá.

Képviselőtestületi gyűlés lesz március 14-én, csütörtök este 18.30-kor a közösségi házban.

Jövő vasárnap a szentmisék végén az édesapákat részesítjük külön áldásban, Szent József ünnepe kapcsán. Ezen a vasárnapon a Szentföld javára történik majd a perselygyűjtésünk.

Nagyböjti tartós élelmiszergyűjtést tartunk március 17-ig, adományainkat a plébánia hivatalban, valamint a templomban kihelyezett kosarakba helyezhetjük el. Hálásan köszönjük a testvérek támogatását!

A virágvasárnapi barkaszenteléshez a barka ágakat már gyűjtjük, kérjük a testvérek segítségét és felajánlását.

A VÁROSI KERESZTÚT március 22-én pénteken lesz, a Szent István templomból indul majd a 17 órai szentmisét követően. Ezen a napon nálunk nem lesz esti szentmise.

Sillye Jenő – KERESZTÚT c. művét mutatja be templomunkban a gitáros kórus március 23-án szombaton délután 17 órakor! Várjuk a kedves testvéreket!

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi

Természetismereti versenyen jeleskedtek a platánosok