2024. május 7, kedd - Gizella

2020. Június 10. 09:17, szerda | Helyi
Forrás: bacsmegye.hu

Június utolsó hétvégéjén kezdődik a triatlonosok hazai versenyszezonja

A sprint távú ob-t augusztus 2-án Baján rendezik.

A Magyar Triatlon Szövetség elnöksége elfogadta és jóváhagyta a szakmai és versenyrendezői bizottság által összeállított módosított hazai versenynaptárt.

A szövetség honlapjának tájékoztatása alapján a versenyszezon június utolsó hétvégéjén Kaposváron kezdődik: 27-28-án sprint, rövid és középtávon Amatőr Kupát rendeznek.

Az országos bajnokságok hagyományos helyszínei közül csak Keszthely esett ki idén a koronavírus-járvány miatt szükségessé vált halasztások következtében. Helyére Balatonkenese ugrott be, ahol szeptember 5-én a középtávú ob-t rendezik meg.

Az időpontokat tekintve első, rövid távú ob-ra Tatán kerül sor július 18-án, míg 26-án Lengyeltótiban a vegyes váltók küzdenek meg egymással. A sprint távú ob-t augusztus 2-án Baján, a hosszú távút pedig 8-án Nagyatádon rendezik. Egyedül a klubcsapat ob-nak nem sikerült helyszínt találni idén a versenynaptárban.
A szezon október 10-11-én Balatonbogláron a duatlonosok sprint és vegyes váltó ob-jával zárul.

Címkék: Triatlon

2024. Május 06. 08:23, hétfő | Helyi

Oktatási Hivatal: ma kezdődik a május-júniusi érettségi vizsgaidőszak

A nemzetiségi nyelv és irodalom tárgyak írásbeli vizsgáival ma kezdődik a 2023/2024-es tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka.

2024. Május 06. 07:29, hétfő | Helyi

Sok kiváló tanuló kezdi meg érettségi vizsgáit a Móra Ferenc Gimnáziumban

A Móra Ferenc Gimnázium 2024. május 3-án (pénteken) tartotta ballagási ünnepségét.

2024. Május 05. 12:12, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból