2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2024. Április 02. 20:25, kedd | Helyi

KISKUN EXPO - Félegyháza és térsége kiállítása

2024-ben újra megrendezésre kerül a KISKUN EXPO, Félegyháza és térségének bemutatkozó kiállítása.

2024. május 24-26 között tekintsék meg a sportcsarnokban megrendezett kiállításon Kiskunfélegyháza és a környező települések kulturális, szellemi, gazdasági értékeit, látványosságait!

Május 25-26-án, szombaton és vasárnap a MÁV Magyar Államvasutak Zrt. is bekapcsolódik az expo programjaiba, 9-18 óra között látogatható a vasútállomáson a külsős forgalmi iroda, KÖFI irányító, terepasztal, emellett telefonkészülékeket, optikai kábel mérőt, szálhegesztőt, nyomvonal-kereső műszereket mutatnak be. Az I. vágányon egy jármű, a XVIII. vágányon egy szerelőkosaras jármű mutatkozik be, a szerelőkosárból megtekinthető a városi panoráma. Szimulátoron kipróbálható lesz a központi forgalomirányítás, emellett színezőkkel, keretes emlékképpel várják a látogatókat. A Vasúttörténeti Alapítvány jóvoltából kipróbálható a hajtányozás.

Színpadi programok a Kiskun Expo ideje alatt:

MÁJUS 24., PÉNTEK
21.00 KORDA GYÖRGY ÉS BALÁZS KLÁRI koncertje
23.00 Fergeteg Party – Cory, Groovehouse, Kozmix, Csordás Tibi, Dj Dominique

MÁJUS 25-26., szombat-vasárnap
GYERMEKBIRODALOM a Rocktár előtt
"Kalandozó Komédium - történelmi játékudvar", Néder Norbi fakörhintái, Kádár Ferkó fotószínháza, gyermekfoglalkozások, Nagy Erika kézműves műhelye, csigatészta készítés, karkötő-nyaklánc fűzés, Mónus Mihály kézműves műhelye, gyertyaöntés, tűzzománc készítés
nyitva: szombat-vasárnap 10-20 óra között

MÁJUS 25., SZOMBAT
9.00 XXXI. Kiskun Kupa – Petőfi-emlékfutam
Hősök Parkja
9.30 Turul Koppány Íjászai Egyesület történelmi jurtafalu ünnepi megnyitó, gyermekfoglalkozások, kiállítások
Kossuth Iskola előtti zöldterület
14-18.00 Sportbemutatók a Sportcsarnok előtti téren
14.30 Mazsorett felvonulás a főutcán és fesztivál a
Kossuth Iskola tornatermében
17.00 „Két víz köze - értékek a Duna-Tisza közén” címmel kiállításmegnyitó.
A kiállítást megnyitja: Berei Andrea, a Duna-Tisza közi Népművészeti Egyesület elnöke
Móra Ferenc Művelődési Központ
18.00 „Járd ki lábam, járd ki most…” a Padkaporos Táncegyüttes és a Kiskun Alapfokú Művészeti Iskola Néptánc tagozatának gálaműsora
Művelődési Központ színházterme
Színpadi programok május 25-én szombaton / sportcsarnok parkoló
10.00 Alma együttes koncertje
15.00 Peter Sramek műsora
17.00 Bereczki Zoltán műsora
19.00 Palcsó Tamás műsora
21.00 WELLHELLO élő koncert
23.00 DJ Tomx műsora

MÁJUS 26., VASÁRNAP
GYERMEKNAP és színpadi programok a sportcsarnok parkolójában
9.30 Megnyitó Gulyás László vándormuzsikus és a gólyalábasok kíséretében
10-13.00 Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság balesetmegelőzési programjai a sportcsarnok előtt
10.00 Kicsi Gesztenye Klub előadása
11.00 Silver Step Táncstúdió műsora
11.00 Móra mesék Gulyás László előadásában a Rocktár előtti Gyermekbirodalomban
14-18.00 Sportbemutatók a Sportcsarnok előtti téren
14.00 Lóca zenekar műsora
15.00 Vitéz László bábjáték - Fülöp József előadása
17.00 Kifli gyermekzenekar műsora
18.00 Padkapros Táncegyüttes Aprók Tánca bemutató
20.00 CARAMEL élő koncert

A műsorváltoztatás jogát fenntartják!

2024. Május 05. 12:11, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. május 5. - SZENT ISTVÁN TEMPLOM

2024. Május 05. 08:00, vasárnap | Helyi