2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2017. Március 19. 17:00, vasárnap | Helyi
Forrás: proaktivdirekt.com

Mindennapi mérgeink: a kozmetikumok

Ki ne szeretne frissen és fiatalosan kinézni a hölgyek közül?

Ettől az sem tántorít el minket, hogy az általunk többnyire használt kozmetikumokról kiderült, a szervezetünkre káros alapanyagokat tartalmazhatnak.

Vannak olyan összetevők, melyek vélelmezhetően károsak az egészségre, és vannak olyanok, amikről már tudományosan bizonyítottan kiderült ez! A kémiai anyagok általában kis molekulasúlyúak, így a bőrön keresztül könnyedén a szervezetünkbe juthatnak, ahol a vérkeringésünk elszállítja őket a létfontosságú szerveinkhez, és azokban is súlyos károsodásokat okozhatnak. Éppen ezért ajánlom figyelembe az interneten könnyedén megtalálható összesített INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) listát, amely tartalmazza mindazon összetevőket, amelyekből kozmetikum készülhet.

Itt most egy kis kivonatot olvashatsz a leggyakrabban használt kozmetikai szerekről, és az azokban előforduló legkárosabbnak kikiáltott összetevőkről, hogy tudd, mit kell nézni, hogyha figyelni szeretnél:

Alapozó
Átlagos méreganyag tartalom: 24

Legkárosabb alapanyagok: ásványi olaj, Propylenglykol – PEG

Barnító krém
Átlagos méreganyag tartalom: 22 Legkárosabb alapanyag: Dihydroxiacetone – DHA

Dezodor
Átlagos méreganyag tartalom: 32 Legkárosabb alapanyagok: Alumíniumsók; Bután és Propán, Alkohol - 25%-nál magasabb tartalom esetén

Hajlakk
Átlagos méreganyag tartalom: 11 Legkárosabb alapanyag: Progylenglykol

Körömlakk
Átlagos méreganyag tartalom: 31

Legkárosabb alapanyagok: Formaldehyd, DBP

Parfüm
Átlagos méreganyag tartalom: 250

Címkék: kozmetikumok, mérgek

2024. Május 05. 12:11, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. május 5. - SZENT ISTVÁN TEMPLOM

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.