2024. szeptember 21, szombat - Máté

2017. Január 14. 09:00, szombat | Helyi
Forrás: proaktivdirekt.com

Mit lát belőlünk a telepített traffipax?

A 2016. április 4-én élesített VÉDA szupertrafipaxokat senkinek nem kell bemutatni, mindenki megtanulta már messziről észrevenni a jellegzetes formájú kapukat az út fölött.

Azonban tudod, hogy a gyorshajtáson kívül mit figyelnek pontosan?

Az autósok rémei

Természetesen elsődleges céljuk a gyorshajtók kiszűrése, és ebben igencsak hatékonyak, már nagyon messziről képesek bemérni a közeledő járművek sebességét, mindkét irányból.

De nem csak a sebességet nézik, hanem összetett rendszerüknek köszönhetően a jármű méretét, alakját is, így például az autópályán 130-as sebességgel utánfutót vontatókat is képes kiszűrni.

Ezen kívül képesek a sávváltások felismerésére, így például egy irányjelző nélküli vagy záróvonalnál végrehajtott előzést is rögzítenek.

Az alábbi videó - bár kissé lassú a tempója - kiválóan összefoglalja, mi mindenre képesek az új VÉDA rendszerek. Minden közlekedéssel kapcsolatos cikkünkben elmondjuk: vezess óvatosan!

2024. Szeptember 20. 13:08, péntek | Helyi

Ismét Félegyházára érkezik a mammográfiás szűrőbusz

A Népegészségügyi Program keretében a veszélyeztetett női lakosság emlőszűrő vizsgálata tovább folytatódik.

2024. Szeptember 19. 13:16, csütörtök | Helyi

Emlékezzünk együtt a szervdonorokra

Emlékezzünk együtt a szervdonorokra, a tiszteletükre állított emlékmű 6. évfordulóján.

2024. Szeptember 19. 12:40, csütörtök | Helyi

Hétvégén útlezárások lesznek Félegyházán

2024. Szeptember 19. 11:13, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.