2024. május 4, szombat - Mónika

2013. November 10. 13:00, vasárnap | Helyi
Forrás: - szerk. -

Netes vásárlás aranyszabályai

...hogy ne fizessünk rá a kényelmes vásárlásra…

- Ha számunkra ismeretlen internetes boltból vásárolunk, keressünk rá a kereskedőre. Abban az esetben, ha sok reklamáló hozzászólást találunk, inkább keressünk másik oldalt.
- A regisztráláshoz készítsünk új e-mail fiókot és olyan jelszót használjunk, amit más oldalakon nem.
- Ne azzal a bankkártyával fizessünk, amelyikre a fizetésünk is érkezik. Az úgynevezett PayPal-os fizetés, a virtuális bankkártya vagy az utánvét biztonságosabb megoldás.
- Nézzük meg, hogy az adott kereskedőt el tudjuk-e más módon is érni az interneten kívül. Ha nincs megadva telefonszám, cím vagy székhely, ébredjen fel bennünk a gyanú!
- Tanácsos, hogy a megrendelés elküldése előtt a honlapon közzétett vásárlási feltételeket mindig mentsük le és nyomtassuk ki. Így a későbbiekben is bizonyíthatjuk, hogy a vásárlás időpontjában milyen tartalommal volt a tájékoztatás a honlapon hozzáférhető.
- Nyilvános számítógépről vagy nyilvános vezeték nélküli hálózaton keresztül ne vásároljunk.
- Célszerű minden webáruházból először egy kisebb értékű terméket rendelni. Így meggyőződhetünk arról, hogy a kereskedő megfelelő minőségű terméket árusít-e, betartja-e a honlapon vállalt szállítási határidőt, kapunk-e számlát és magyar nyelvű használati-kezelési útmutatót.

Mit nem küldhetünk vissza?

Az internetes vásárlásokhoz ugyanazok a jogi következmények fűződnek, mint a hagyományos módon (írásban vagy szóban) létrejött megállapodások esetén. Ugyanúgy lehetőségünk van 8 munkanapon belül elállni a vásárlástól.

Ezek alól kivételt képeznek a következő dolgok:
- Hotel szoba ill. repülőjegy foglalás, gépjármű bérlés, koncertjegy, belépőjegy, ételrendelés
- Romlandó termékek, higiéniai vagy egészségügyi okokból vissza nem vehető termékek (pl. fehérnemű, fogkefe)
- A fogyasztó egyedi kérései alapján elkészült termékek (például egyedi ajándéktárgyak)
- Internetes szerencsejáték
- CD, DVD ha megbontottuk a csomagolását.
- Szolgáltatatás nyújtása esetén ha a szolgáltató beleegyezésünkkel 8 napon belül megkezdte a szolgáltatást.
- Ha a termék ára a pénzpiaci ingadozás miatt változik.

Az online eladó nem adhat meg a rendelet szabályaitól eltérő útmutatást az elállással kapcsolatban, kivéve ha az a fogyasztóra nézve előnyösebb. Például 8 munkanapnál hosszabb elállási határidő biztosításával. Emellett az eladó biztosíthatja az elállási jogot olyan termékekre is, amelyek esetén egyébként a rendelet kizárja a fogyasztó szerződéstől való visszalépését.

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.

2024. Május 03. 12:11, péntek | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál