2018. október 17, szerda - Hedvig

2018. Május 15. 16:39, kedd | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Nyílt napot tart városunk mentőállomása

Minden év májusában nyílt nap keretében betekintést nyerhetnek az érdeklődők a félegyházi mentőállomáson dolgozók életébe.

Három éve pedig már lehetőség nyílt arra is, hogy véradással egészítsék ki a programok sorát.

A május 19-én (szombaton) megrendezésre kerülő nyílt napon 10-től 14 óráig várja a látogatókat a kiskunfélegyházi mentőállomás. A helyszínen lehetőség nyílik a legújabb esetkocsi összes felszerelésének a megtekintésére. Az érdeklődők megismerkedhetnek a lélegeztető géppel, az EKG defibrillátorral, illetve rövid bemutatót is láthatnak a Lucas újraélesztési mellkas kompressziós rendszer használatáról – tájékoztatta lapunkat Papp György a félegyházi mentőállomás vezetője.

Akiknek pedig a nyílt nap hatására kedve támad csatlakozni a mentőszolgálat tagjaihoz, azoknak különböző tájékoztató anyaggal is tudnak szolgálni.

Az rendezvényen egyúttal megemlékeznek az idén 70 éves Országos Mentőszolgálatról is.

(Képünk: illusztráció)

2018. Október 17. 11:59, szerda | Helyi

Poloskacsapdán dolgoznak magyar tudósok

Az utóbbi években rendszeresen visszatérő problémát jelentenek a házakba, lakásokba behúzódó vándorpoloskák és márványospoloskák.

2018. Október 16. 11:06, kedd | Helyi

A piac ünnepi nyitva tartása

Az alábbiakban a piac ünnepi nyitva tartását olvashatják.

2018. Október 16. 10:55, kedd | Helyi

Piaci árak

Aktuális árak a félegyházi zöldség-gyümölcs piacon.

2018. Október 15. 17:05, hétfő | Helyi

Aranyalma népmesepont a Szakmaközi Művelődési Házban

Október 19-én népmesepont nyílik kiskunfélegyházán.