2018. augusztus 16, csütörtök - Ábrahám

2018. Május 15. 16:39, kedd | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Nyílt napot tart városunk mentőállomása

Minden év májusában nyílt nap keretében betekintést nyerhetnek az érdeklődők a félegyházi mentőállomáson dolgozók életébe.

Három éve pedig már lehetőség nyílt arra is, hogy véradással egészítsék ki a programok sorát.

A május 19-én (szombaton) megrendezésre kerülő nyílt napon 10-től 14 óráig várja a látogatókat a kiskunfélegyházi mentőállomás. A helyszínen lehetőség nyílik a legújabb esetkocsi összes felszerelésének a megtekintésére. Az érdeklődők megismerkedhetnek a lélegeztető géppel, az EKG defibrillátorral, illetve rövid bemutatót is láthatnak a Lucas újraélesztési mellkas kompressziós rendszer használatáról – tájékoztatta lapunkat Papp György a félegyházi mentőállomás vezetője.

Akiknek pedig a nyílt nap hatására kedve támad csatlakozni a mentőszolgálat tagjaihoz, azoknak különböző tájékoztató anyaggal is tudnak szolgálni.

Az rendezvényen egyúttal megemlékeznek az idén 70 éves Országos Mentőszolgálatról is.

(Képünk: illusztráció)

2018. Augusztus 16. 13:57, csütörtök | Helyi

Kicserélik-e az iskolatáskát, ha elszakad?

Ha hibás volt a termék, a leárazás ellenére is fogyasztóvédelmi lehetőségek illetik meg a vásárlókat.

2018. Augusztus 16. 13:50, csütörtök | Helyi

Mintegy százötven tonna élelmiszert foglalt le a NAV

A mintegy félmilliárd forint értékű árut forgalmazó cég hamis adattartalmú bejelentéseket tett az elektronikus közúti áruforgalom-ellenőrző rendszerben, hogy ne kelljen biztosítékot fizetnie.

2018. Augusztus 16. 13:39, csütörtök | Helyi

Az elfeledett mesterségek

A Mesterek és Művészetek sorozaton belül e címmel rendez kiállítást a Vállalkozók Ipartestülete Szolgáltató Egyesület.

2018. Augusztus 16. 12:16, csütörtök | Helyi

Magyarországon egyedülálló napteleszkóp van Kiskunhalason

A látogatók pénteken esténként találkozhatnak vele a helyi csillagdában.