2019. január 19, szombat - Sára

2018. Május 15. 16:39, kedd | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Nyílt napot tart városunk mentőállomása

Minden év májusában nyílt nap keretében betekintést nyerhetnek az érdeklődők a félegyházi mentőállomáson dolgozók életébe.

Három éve pedig már lehetőség nyílt arra is, hogy véradással egészítsék ki a programok sorát.

A május 19-én (szombaton) megrendezésre kerülő nyílt napon 10-től 14 óráig várja a látogatókat a kiskunfélegyházi mentőállomás. A helyszínen lehetőség nyílik a legújabb esetkocsi összes felszerelésének a megtekintésére. Az érdeklődők megismerkedhetnek a lélegeztető géppel, az EKG defibrillátorral, illetve rövid bemutatót is láthatnak a Lucas újraélesztési mellkas kompressziós rendszer használatáról – tájékoztatta lapunkat Papp György a félegyházi mentőállomás vezetője.

Akiknek pedig a nyílt nap hatására kedve támad csatlakozni a mentőszolgálat tagjaihoz, azoknak különböző tájékoztató anyaggal is tudnak szolgálni.

Az rendezvényen egyúttal megemlékeznek az idén 70 éves Országos Mentőszolgálatról is.

(Képünk: illusztráció)

2019. Január 19. 10:00, szombat | Helyi

Sokszor használjuk meggondolatlanul a világhálót

Gyermekeink nem tudhatják, mi számít internetes zaklatásnak vagy visszaélésnek, ezért fontos tudnunk, hogy mit tehetünk gyermekünkért, egészséges személyiségfejlődéséért.

2019. Január 19. 08:36, szombat | Helyi

Sokfelé kezdődik havazás, tovább hűl a levegő

Mától visszatér a tél.

2019. Január 18. 18:06, péntek | Helyi

100. életévébe lépett az ország Bálint gazdája

Legalább 40 évet letagadhatna Magyarország Bálint gazdája, sokan nem hiszik el, hogy 2019-ben a 100. életévébe lépett be, pedig így van! Nem régen előadást tartott, ahol az önellátás fontosságára hívta fel a figyelmet.

2019. Január 18. 13:33, péntek | Helyi

Új, szigorúbb irányelveket vezet be a YouTube

Szigorításokat vezetett be a videófeltöltés irányelveiben a YouTube, ugyanis a fiatalok között népszerű, viccesnek szánt kihívások és beugratások sokszor végződtek balesettel vagy halállal.