2017. szeptember 26, kedd - Jusztina

2017. Szeptember 13. 08:10, szerda | Helyi
Forrás: MTI

Sokba kerül az allergia

Az érintettek évi negyvenmilliárd forintot költenek tüneteik enyhítésére.

Legalább kétmillió ember parlagfű-allergiás Magyarországon, de egyelőre eredménytelen a harc a parlagfű ellen – mondta a Világgazdaságnak Kelen Andrásné, a ParlagfűPollen No Egyesület (PPNE) elnöke, aki szerint, ha minden olyan földtulajdonost megbüntetnének, akinek parlagfűvel szennyezett a földterülete, 10 milliárd forintra is rúghatna a bírságok összege.

A lap szerdai számában közölték, becslések szerint mintegy ötmillió hektár területen van parlagfű, ebből 700 ezer hektár erősen fertőzöttnek számít. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a lappal azt közölte, hogy eddig nyolc megyében zajlott le a parlagfüves területek légi felvételezése.

A beérkezett adatok szerint a legnagyobb parlagfűvel fertőzött területet Somogyegresen találták, 42 hektár nagyságú volt. 2017-ben külterületen a földhivatalok eddig 2170 esetben, összesen 3829 hektár nagyságú, parlagfűvel fertőzött területet derítettek fel, és 467 esetben 670 hektár nagyságú, parlagfűvel szennyezett terület miatt 21,8 millió forint bírságot szabtak ki a hatóságok. Belterületi parlagfű-szennyezettségért kilenc esetben szabtak ki bírságot, 6,2 millió forint összegben.

2017. Szeptember 26. 12:30, kedd | Helyi

Bérunióért harcol a jobbik

Szőcs Norbert a Jobbik Magyarországért Mozgalom regionális igazgatója szeptember 25-én mutatta be Bács-Kiskun megye 4. számú választókerületének jobbikos országgyűlési képviselő jelöltjét Kollár Lászlót.

2017. Szeptember 26. 11:05, kedd | Helyi

Piaci Árak

Aktuális árak a kiskunfélegyházi zöldség-gyümölcs piacon.

2017. Szeptember 26. 08:57, kedd | Helyi

XVII. Városi Diáknap

Városi Diáknapot szervez a Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat szeptember 27-én, szerdán Kiskunfélegyházán, a városháza előtt.