2018. február 26, hétfő - Edina

2017. Szeptember 13. 08:10, szerda | Helyi
Forrás: MTI

Sokba kerül az allergia

Az érintettek évi negyvenmilliárd forintot költenek tüneteik enyhítésére.

Legalább kétmillió ember parlagfű-allergiás Magyarországon, de egyelőre eredménytelen a harc a parlagfű ellen – mondta a Világgazdaságnak Kelen Andrásné, a ParlagfűPollen No Egyesület (PPNE) elnöke, aki szerint, ha minden olyan földtulajdonost megbüntetnének, akinek parlagfűvel szennyezett a földterülete, 10 milliárd forintra is rúghatna a bírságok összege.

A lap szerdai számában közölték, becslések szerint mintegy ötmillió hektár területen van parlagfű, ebből 700 ezer hektár erősen fertőzöttnek számít. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a lappal azt közölte, hogy eddig nyolc megyében zajlott le a parlagfüves területek légi felvételezése.

A beérkezett adatok szerint a legnagyobb parlagfűvel fertőzött területet Somogyegresen találták, 42 hektár nagyságú volt. 2017-ben külterületen a földhivatalok eddig 2170 esetben, összesen 3829 hektár nagyságú, parlagfűvel fertőzött területet derítettek fel, és 467 esetben 670 hektár nagyságú, parlagfűvel szennyezett terület miatt 21,8 millió forint bírságot szabtak ki a hatóságok. Belterületi parlagfű-szennyezettségért kilenc esetben szabtak ki bírságot, 6,2 millió forint összegben.

2018. Február 25. 19:05, vasárnap | Helyi

A DAL 2018 győztese Kiskunfélegyházán lép fel először a döntő után

A Dal 2018 győztese, a legtöbb közönségszavazatot elérő magyar modern metal zenekar, az AWS 2018. március 2-án először Kiskunfélegyházán a Rocktárban lép színpadra a döntő után!

2018. Február 25. 14:37, vasárnap | Helyi

Az „anyák megmentőjének” életét vitték színpadra

Nem is lehetett volna méltóbban megemlékezni a 200 éve született nagynevű orvosról: Semmelweis Ignácról, mint az orgoványi Karakterek Színtársulat csodálatos előadásával.

2018. Február 25. 13:00, vasárnap | Helyi

Fontos határidő közeleg az autósoknak

Azok az év végén biztosítót váltó autósok, akik nem fizették be az első negyedéves kötelező gépjármű felelősségi biztosítás díját, március 1-jéig ezt még szankciómentesen pótolhatják...

2018. Február 25. 12:00, vasárnap | Helyi

Duplájára emelik az újszülöttek támogatását Félegyházán

A korábbi összeg kétszeresével támogatja a jövőben az önkormányzat a Kiskunfélegyházán gyerme­ket vállaló szülőket.