2024. május 4, szombat - Mónika

2017. Június 14. 14:31, szerda | Helyi
Forrás: penzbankar.hu

Új 50 forintos jön

2 millió darab kerül belőle forgalomba.

A 2017-es FINA Világbajnokság alkalmából az 50 forintos forgalmi érme emlékváltozatát bocsátja ki a Magyar Nemzeti Bank – olvasható az MNB holnapján.

A különleges fémpénz 2 millió példányban kerül forgalomba, közülük 12 ezer érme díszcsomagolt első napi veretként (verdefényes kivitelben), 7000 különleges, tükörfényes veret pedig a 2017-es forgalmi sor részeként.

Sólyom helyett FINA

Az 50 forintos érmék névértékes oldala megegyezik a jelenleg forgalomban lévő 50 forintos érmecímletével, a tematikus oldalon azonban a megszokott kerecsensólyom helyett a 2017-es FINA Világbajnokság logója jelenik meg.

Az érme tematikus oldalát Kósa István tervezte. Az érme technikai paramétereiben megegyezik a készpénz-forgalomban használt 50 Ft-os érmékkel: réz (75%) és nikkel (25%) ötvözetéből készült, súlya 7,70 gramm, átmérője 27,4 mm, peremvastagsága 1,8 mm, széle sima.

Hol lehet máris hozzájutni?

Az új 50 forintos forgalmi érmével a lakosság a készpénzfizetési forgalomban, a mindennapi vásárlások során találkozhat majd. Forgalomba még nem került, verdefényes érmékhez a gyűjtők a készlet erejéig a Magyar Pénzverő Zrt. Budapest, V. ker. Báthory u. 7. sz. alatti érmeboltjában továbbá – a kibocsátás utáni három hónapban – az MNB Budapest, V. ker. Kiss Ernő utca 1. sz. alatti lakossági pénztárában, váltás útján tudnak hozzájutni.

Címkék: 50 forintos

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.

2024. Május 03. 12:11, péntek | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál