2024. április 27, szombat - Zita

2024. Március 08. 16:06, péntek | Helyi
Forrás: Szerk.

Vasárnap lesz a márciusi vásár Félegyházán

A Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2024. március 10. (vasárnap).

Állatok beengedése az állatorvos megérkezése után!

Állatorvosi igazolás Kötelező!

A vásár állatorvosi felügyelete 7-8 óra között kerül biztosításra, állatbeengedés csak ekkor lehetséges!

MINDEN ÉLŐÁLLAT BESZÁLLÍTÁSA CSAK ÉRVÉNYES ÁLLATEGÉSZSÉGÜGYI IGAZOLÁSSAL, SZÁLLÍTÓLEVÉLLEL TÖRTÉNHET (JUH, KECSKE, SERTÉS, SZARVASMARHA, NYÚL EGYÉB ÉLŐÁLLAT)

A vásárba kérődzők beszállítása engedélyezett.
Az országon belüli ló forgalmazással, ló szállítással kapcsolatban élőállat vásárra lovat bevinni, behajtani, lerakni csak 1 éven belül elvégzett, negatív szerológiai lelet és lóinfluenza elleni immunizálás igagazolásának birtokában lehet.
A vásár területére csak olyan kutya szállítható be, amely a törvény és a végrehajtási rendelet szerint mikrochippel megjelölt és a “Pet-Vetdata” rendszerben regisztrált.
A vásár területére kizárólag olyan sertésállományból származó egyed engedhető be, amely állományokban a nemzeti mentesítési tervben előírt vizsgálatokat elvégezték.

Engedélyezett a baromfi és kedvtelésből tartott madarak beszállitása!

A fentilek betartását kirendelt hatósági állatorvos ellenőrzi.

Fotó: Illusztráció

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi