2024. május 6, hétfő - Ivett

2024. Április 24. 08:11, szerda | Helyi
Forrás: Az iskola honlapja

Vetélkedők, ügyességi versenyek színesítették a Mezgés napot

Mint minden évben, idén is megrendezték a MEZGÉS Napot, amit agrárszakképző intézményhez méltóan mindig a Föld napjához igazítja az iskola, ezzel is jelezve elkötelezettségét a környezet védelme, a fenntarthatóság iránt.

A napot szokáshoz híven – csatlakozva a az idei TeSzedd! akcióhoz is – szemétszedéssel kezdték. A város különböző pontjain lehetett látni mezgéseket, láthatósági mellényekben, zsákokkal a kezükben, szorgosan szedve a várost csúfító, szanaszét dobált hulladékot.

A MEZGÉS Nap további része sajnos rendhagyóan alakult: a kedvezőtlen időjárás miatt idén nem tudtak kimenni a Tangazdaságba és így sajnos a már megszokott szabadtéri programjainkról, köztük a közös főzésről is le kellett mondaniuk.

Az iskolában viszont számos érdekes tevékenységet végeztek, ami részben kárpótolt mindenkit az elmaradt programokért.

Az eseményen készült képek teljes tárháza megtekinthető az iskola honlapján.