2024. április 28, vasárnap - Valéria

2020. Április 15. 08:48, szerda | Helyi
Forrás: majsainfo.hu

Megjelent a koronavírus Kiskunmajsán – kötelező lesz minden üzletben a szájmaszk viselés

Kiskunmajsán a közelmúltban az üzletek tulajdonosai, alkalmazottai és a lakosság részére is, ingyenesen szájmaszkokat biztosított az önkormányzat.

A mosható szájmaszkok mellé helyezett levélben azt is kérte a városvezetés, hogy mindenki használja a védőeszközöket.

– Kiskunmajsán megjelent a koronavírus, megbetegedés is történt és vannak karanténba helyezettek – közölte Patkós Zsolt polgármester. Mint elmondta: most a tömegesedés csökkentése az egyik cél, éppen ezért péntektől – április 17-től -, új rendelkezés lép érvénybe, miszerint a kereskedelmi egységekben kötelezővé kell tenni a szájmaszkok használatát.

Kiskunmajsa polgármesterének levelét az alábbiakban olvashatják:

“Tisztelt Kiskunmajsaiak!
FELSZÓLÍTOM a kereskedelmi üzletek és szolgáltatók tulajdonosait, valamint üzemeltetőit arra, hogy a lakosság egészsége védelmének érdekében, 2020. április 17-től visszavonásig a kereskedelmi üzletekben tegyék kötelezővé a védőmaszk használatát, valamint az üzlethelyiség nagyságának figyelembevételével határozzák meg a vásárlás során az üzletben tartózkodók maximális létszámát (10 négyzetméterenként egy fő).
Ennek betartása az üzlet tulajdonosának feladata és felelőssége.
Kérem valamennyi kiskunmajsai polgárt, hogy az intézkedést megértéssel és felelősségük tudatában szíveskedjenek betartani, melynek következtében a koronavírus járvány tömegesedése csökkenthető városunkban.

Kérem Önöket, hogy embertársaink egészségvédelmi érdekében cselekedjünk közösen és felelősséggel!

Kiskunmajsa, 2020. április 14.

Tisztelettel: Patkós Zsolt, Kiskunmajsa Város polgármestere”

(Forrás: majsainfo.hu)

2024. Április 28. 09:17, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból