Városlista
2026. augusztus 6, csütörtök - Berta

Hírek

2023. Május 22. 10:47, hétfő | Életmód
Forrás: mti

136 ezerrel lennénk kevesebben az országban, ha a 2011-es szinten megragadt volna a gyermekvállalási kedv

136 ezerrel lennénk kevesebben az országban, ha a 2011-es szinten megragadt volna a gyermekvállalási kedv

Egyre többen igényelnek segítséget a gyermekvállaláshoz, Magyarországon minden hetedik párt érintheti a probléma, hogy akár éveken keresztül nem sikerül a spontán fogantatás - hívta fel a figyelmet Rétvári Bence.

A Belügyminisztérium (BM) parlamenti államtitkára az Apor Vilmos Katolikus Főiskola és a Katolikus Szeretetszolgálat természetes gyermekáldást segítő együttműködését bemutató sajtótájékoztatón beszélt minderről.

A politikus kiemelte: a magyar családok szeretnének több gyermeket vállalni, a kormány pedig minden segítséget megad ehhez. Nincs még egy olyan kormány Európában, amelyik annyit fordít a családtámogatásra, mint Magyarország - jelentette ki, hozzátéve: csak erős családokból lehet erős Magyarország.

Rétvári Bence hangsúlyozta, ha a gyermekvállalási kedv a 2011-es szinten stagnált volna, akkor ma 136 ezerrel lennénk kevesebben, ennyivel kevesebb gyermek született volna meg az elmúlt bő egy évtizedben.

Elmondta azt is, hogy a meddőségi problémákat sok esetben helytelen életmód, lelki nehézség vagy stressz okozza, a pároknak ezért érdemes megfontolniuk a természetes módszereket, melyek megfelelő szaksegítség mellett mesterséges beavatkozások nélkül is elősegíthetik a gyermekáldást.

Fotó: Pixabay

Címkék: gyermekvállalás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 06. 17:00, csütörtök | Életmód

Egy rájából származó molekula daganatellenes hatását vizsgálták szegedi kutatók részvételével

Egy rájából és egy dél-amerikai békából származó molekulahibrid daganatellenes hatását vizsgálták a Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SZBK) munkatársainak részvételével

2026. Augusztus 06. 11:00, csütörtök | Életmód

Egy hétvége alatt több turista érkezett Montenegróba, mint ahány lakosa van az országnak

Több mint 632 ezer utas lépte át Montenegró határait a múlt hétvégén, vagyis három nap alatt többen érkeztek az országba, mint ahányan a legutóbbi népszámlálás szerint az országban élnek - közölte a montenegrói rendőrség.

2026. Augusztus 05. 11:00, szerda | Életmód

Visszavonták az M1 Híradó bejelentett főszerkesztőjének és műsorvezetőjének megbízását

Visszavonta az M1 Híradó bejelentett főszerkesztőjének és műsorvezetőjének - Hajdú Gábornak és Borsa Miklósnak - megbízását a közmédia vezetősége