Hírek
2013. Szeptember 22. 17:20, vasárnap |
Külföld
Forrás: ÉrdekesVilág
18 őrült találmány a 20. század elejéről
Sokszor bele sem gondolunk, hogy azok a tárgyak és használati eszközök, melyek nap mint nap a kezünk ügyébe kerülnek egykoron micsoda kuriózumnak, ne adj isten őrültségnek számítottak
Sokszor bele sem gondolunk, hogy azok a tárgyak és használati eszközök, melyek nap mint nap a kezünk ügyébe kerülnek egykoron micsoda kuriózumnak, ne adj isten őrültségnek számítottak. Pedig a legzseniálisabb dolgok gyakran a legnagyobb badarságnak tűnő ötletekből születnek. Ahogy Albert Einstein is mondta: “Ha egy ötlet első hallásra nem tűnik abszurdnak, akkor reménytelen.”
A két világháború közötti 21 év ilyen szempontból elég termékeny időszak volt. Sok olyan használati tárgy elődjét alkották meg kreatív és leleményes emberek, amelyek manapság már továbbgondolva és továbbfejlesztve mindennapi életünk részét képezik. Volt idő például, amikor a közlekedési lámpa, a ragasztószalag vagy a golyóstoll igazi különlegességnek számított az emberek életében, ahogy például a rágógumi is.

1. Gyalogosgázolásokat csökkentő lapát autókra (Párizs, 1924)

2. Úszógumi kerékpár abroncsból (Németország, 1925)

3. Egykerekű motorbicikli (1931)

4. Szárazföldi kerékpár és vízi bicikli (“Cyclomer”) (Párizs, 1932)

5. Hóviharok elleni arcvédő (Kanada, 1939)

6. Terepjáró (Anglia, 1936)

7. Rádiós babakocsi (USA, 1921)

8. Rádiós kalap (USA, 1931)

9. Golyóálló üveg (New York, 1931)

10. Bővíthető méretű lakókocsi (Franciaország, 1934)

11. Zongora ágyhoz kötött embereknek (Egyesült Királyság, 1935)

12. Olvasószemüveg ágyban fekvéshez (Anglia, 1936)

13. Elektromosan fűtött kabát (USA, 1932)

14. Korai GPS (1932)

15. Összecsukható híd, sürgős esetekre (Hollandia, 1926)

16. Faxolt újságpapír (1938)

17. Gáztámadásnak is ellenálló babakocsi (Anglia, 1938)

18. Revolver kamera (New York, 1938)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld
Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt
Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.
2026. Január 29. 07:44, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: elengedhetetlen a párbeszéd erősítése Kína és az Egyesült Királyság között
2026. Január 28. 07:41, szerda | Külföld
Holokauszt-emléknap - Auschwitzi megemlékezés: egy túlélő szerint a beleérző képesség az egyetlen út a jövőbe
2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld
Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást
Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.
