Hírek
2020. December 20. 17:37, vasárnap |
Helyi
Forrás: F. Adrienn
Fellobbant a Szeretetet jelképező gyertyaláng
Csányi József polgármester, Balla László és Rosta Ferenc alpolgármesterek ma (december 20-án) lobbantották fel a negyedik lángot városunk adventi koszorúján.
A negyedik gyertya a Szeretet szimbóluma, színe a bűnbánatot kifejező lila. Ezen a vasárnapon mind a négy gyertya egyszerre ég: a Hit, a Remény, az Öröm és a Szeretet. A hétről-hétre egyre növekvő fény, Jézus eljövetelének közeledtét hirdeti. Ha tehát már mindegyik gyertya ég, az azt jelenti, hogy elérkezett a karácsony: boldogan ünnepelhetjük Jézus Krisztus születését, a nekünk adott végtelen Szeretetet. Jusson eszünkbe a napkeleti bölcseket vezető betlehemi csillag ragyogása ezen a napon és várjuk együtt a Karácsony Szent Éjjelét.
- Hagyjuk hátra az ellenségeskedést, a gyűlölködést, irigységet és töltsük szeretteinkkel békében, boldogságban a karácsonyi ünnepeket – nyilatkozta Csányi József polgármester a negyedik gyertya meggyújtását követően és e szavakkal kívánt szeretetteljes karácsonyi ünnepeket mindenkinek.
(Képek: Fábián Adrienn)
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 13:08, péntek | Helyi
Országos hőségriadó – Kedvezményes délutáni fürdőbelépő a félegyháziaknak!
2026. Július 31. 11:31, péntek | Helyi
Tizenkettedik alkalommal dübörög a Nemzetközi Oldalkocsis Találkozó
Idén 12. alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Oldalkocsis Találkozót, amely az évek során az oldalkocsis motorosok egyik legkedveltebb eseményévé vált.
2026. Július 30. 17:13, csütörtök | Helyi
A következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása
2026. Július 30. 12:53, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.












