2024. április 27, szombat - Zita

2023. Február 02. 16:26, csütörtök | Helyi
Forrás: Szerk.

5. Mezgés Farsangi Disznótor

Hagyományos népi farsangi disznótort rendez a Mezgé a városközpontban, a Könyvtár mögötti parkolóban 2023. február 18-án (szombaton) 9-14 óráig.

Idén is megrendezi a népszerű farsangi disznótort a Déli Agrárszakképzési Centrum Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium.

A rendezvény amellett, hogy kellemes kikapcsolódást nyújt a családoknak, fiataloknak és időseknek egyaránt, a húsos szakma népszerűsítére és a hagyományok átörökítésére is szolgál.

Program:

10 órakor mangalica sertés perzselése, tisztítása, bontása és teljeskörű feldolgozása

Reggeli: 9-12 óráig:

• hagymás vér
  • toros pecsenye
  • sült hurka, kolbász, máj

Ebéd: 12 órától

• orjaleves
  • töltött káposzta
  • pincepörkölt (vegyes mangalica)
  • sült hurka, kolbász
  • farsangi fánk

Étkezési jegyek kizárólag a helyszínen 8-11 óráig, korlátozott számban vásárolhatók.

Egész nap:

• a jól ismert mezgés termékek akciós vására
  • helyben húzött és sütött házi rétes
  • büfé, forralt bor
  • változatos műsorok, népdalok, néptánc és népi játékok

Társrendezvény a Petőfi Sándor Városi Könyvtárnál a MEZGÉS húsipari szakmatörténeti kiállítás!

Társprogram délután a Városi Farsang!

(Fotó: infokiskunfelegyhaza / 2022. évi archív)

2024. Április 26. 20:25, péntek | Helyi

Tavaszi virágünnep Kiskunfélegyházán

2024. Április 26. 20:05, péntek | Helyi