2024. május 19, vasárnap - Ivó, Milán

2015. Augusztus 26. 13:13, szerda | Helyi
Forrás: Adrienn

65 évfordulójukat ünnepelték a bajtársak

A Petőfi Sándor Bajtársi Egyesület, a volt 7. Képesített Lövész Hadosztály fennállásának hatvanötödik évfordulóját ünnepelte ma (augusztus 26-án).

A szervezet tiszteletbeli elnöke Deli József nyugállományú ezredes köszöntötte az ünnepségen megjelenteket.

A szervezet jogelődje, a Kiskunfélegyházi Fegyveres Erők Nyugállományú Klubja tizenhat taggal 1972. november 16-án alakult meg, első elnöke Budai János nyugállományú őrnagy volt.

Abban az időben elsősorban a 7. Gépesített Lövészhadosztály törzsében és a helyőrségben állomásozó alegységeinél szolgáló hivatásos katonák és a nyugállományú bajtársak összefogását tekintették alapvető céljuknak. A Bajtársi Egyesületek Országos Szövetségébe (BEOSZ) annak megalakulásakor, 1990-ben lépett be a félegyházi egyesület, s tagjai közül többen az országos szervezet vezető tisztségviselői lettek.

A Honvéd Vezérkar Főnökének, Dr. Benkő Tibor vezérezredes parancsára elismerések átadására került sor az ünnepélyes megemlékezés zárásaként.

Emléktárgy jutalomban részesültek:

• Matkó Béla nyugállományú alezredes
  • Fekete Anna nyugállományú zászlós
  • Jakab József nyugállományú főhadnagy

Az MH. volt 7. gl. ho. megalakulása 65. évfordulója alkalmából szervezett ünnepélyes bajtársi találkozóján az alábbi szervek által megnevezett bajtársak szintén emléktárgy jutalomban részesültek melyeket az MH. Összhaderő Parancsnokság parancsnoka, Szívós István ezredes adott át:

• Györgypál Csaba ny. alezredes, a Jánoshalmi Bem József Honvéd Nyugdíjas Egyesület elnöke
  • Fadgyas István ny. őrnagy, a Kiskőrös Helyőrség Nyugaállomány Klubjának elnöke

Szintén emléktárgy jutalomban részesültek, melyeket az MH Hadkiegészítő és Központi Nyilvántartó Parancsnokság parancsnoka Szabó József ezredes adott át:

• Hadaráts Imre ny. ezredes, a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Bajtársi Egyesület tagja
  • Laukó István nyugállományú alezredes, a Szegedi Hadkiegészítő és nyilvántartó parancsnokság volt tagja.

Az MH. 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred parancsnoka, Szívós István ezredes által átadott tárgyjutalomban részesültek:

• Ágoston Imre nyugállományú ezredes, a Csongrád Béri Balogh Ádám Honvéd Nyugdíjas Klub elnöke
  • Vajda István nyugállományú törzszászlós, a Szentesi II. Rákóczi Ferenc Bajtársi Klub vezetőségi tagja

A Kiskunfélegyházi Integrál Szövetkezet elnöke által adományozott emléktárgyat kapták, melyet Szalkai Edit gazdasági igazgató nyújtott át:

• Tóth László nyugállományú alezredes, a Petőfi Sándor Bajtársi Egyesület tagja
  • Lajos János nyugállományú zászlós, a Petőfi Sándor Bajtársi Egyesület aktivistája, a Horgász Egyesület tagja, az Integrál Szövetkezet alkalmazottja.

A díjak átadása után Deli József nyugállományú ezredes megköszönte a jelenlétet és a volt Helyőrségi Klubnál lévő emlékhelyhez invitálta a vendégeket, ahol a volt bajtársak elhelyezték az emlékezés koszorúját.

Az esemény ebéddel egybekötött kötetlen beszélgetéssel zárult.