2015. Április 07. 15:55, kedd | Helyi sport

7. Nemzetközi 3D-s íjászverseny Marcelházán

A felvidéki Marcelházán rendezték meg a Fekete Sólyom Íjász Egyesület tagjai 7. Nemzetközi 3D-s íjászversenyüket!
Mintegy száz íjász gyülekezett szombat reggel az megmérettetésre.

A felvidéki Marcelházán rendezték meg a Fekete Sólyom Íjász Egyesület tagjai 7. Nemzetközi 3D-s íjászversenyüket! Mintegy száz íjász gyülekezett szombat reggel az megmérettetésre.

A muflonokkal, őzekkel, rókákkal, emukkal belakott gyönyörű erdőben megrendezett verseny csodálatos napsütéses időben zajlott le.

A Turul Koppány Íjászai HE öt tagja Szeibert Nóra, Szeibert Imre, Boldog Bence, Kiss János és Dinnyés Gyula álltak versenybe.

A kétkörös 14 db, 3D-s célokkal megépített pálya természetes környezetben volt megépítve. Néha az említett élő állatok kisebb felháborodására, hiszen betolakodtak az íjászok a területükre.

Az ideiglenes határ mindkét oldaláról, sőt még Erdélyből is sokan jelen voltak az íjászok. A jó időben és baráti hangulatban lezajlott verseny nagy kihívás volt az eredmények eléréséhez.

Koppányok közül Szeibert Nóra ifi lány és ifi fiú összevont kategóriát magabiztosan nyerte.

Felnőtt férfi kategóriában Szeibert Imre ötödik helyen míg Boldog Bence és Kiss János a közép mezőnyében zárta a versenyt.

Senior kategóriában Dinnyés Gyula első lett!

Összegezve a kirándulással összevont versenyt, egy kiváló megmérettetés és nagyszerű hétvégi élmény volt a Kiskunfélegyházáról elutazó 7 Koppánytagnak.