Hírek
2013. Április 04. 14:28, csütörtök |
Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny
A bencésekhez kerül a gépészeti?
Vagyonkezelői szerződés-tervezet készül az önkormányzati tulajdonban lévő Kossuth 24. számú ingatlanra, melyben a Petőfi Sándor Gépészeti és Informatikai Szakképző Iskola és Kollégium működik
Vagyonkezelői szerződés-tervezet készül az önkormányzati tulajdonban lévő Kossuth 24. számú ingatlanra, melyben a Petőfi Sándor Gépészeti és Informatikai Szakképző Iskola és Kollégium működik. A szerződés kidolgozására hivatott munkacsoport tagja az önkormányzaton és az érintett intézményen kívül a Magyar Bencés Kongregáció Pannonhalmi Főapátság, valamint a Klebersberg Intézményfenntartó Központ helyi és megyei tankerülete. A tervezetet április 25-ig kell elkészíteni – minderről március 28. ülésén határozott a város képviselő-testülete.

Mint köztudott, a Magyar Bencés Kongregáció Pannonhalmi Főapátság Szent Benedek Gimnáziumi Szakképző Iskola az elmúlt évben jelezte a város felé, hogy átvenné a Petőfi Sándor Gépészeti és Informatikai Szakképző Iskola működtetését a PG Alapítványtól. A képviselő-testület arra hivatkozva, hogy „nem látja azon garanciális elemeket, melyek garantálnák a magas színvonalú képzést és az ingatlan hosszú távú fenntarthatóságát” nem támogatta az épület használati jogának és a hozzá tartozó vagyon átadását. Idén januárban a Jogi és Gazdasági Bizottság összevont ülésén a város bizottságai felkérték az alapítványt, hogy keresse meg a Klebersberg Intézményfenntartó Központot és kérjen állásfoglalást az állami fenntartásba vétel lehetőségéről. Dr. Gloviczki Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős helyettes államtitkára levélben kifejtette: „Arra vonatkozó jogszabályi környezet, sem szándék nem létezik, hogy az állami fenntartásba korábban nem állami, nem önkormányzati fenntartású köznevelési intézmények kerüljenek. Az egyházi fenntartásba vétel reális, és a megismert tények alapján megalapozott út lehet egy esetlegesen válságba kerülő alapítványi fenntartású intézmény megmaradásához.” Az említett információk birtokában Dr. Sulyok Miklós, a PG Alapítvány kuratóriumának tagja újabb kérelmet nyújtott be a város felé, melyben kérte az iskola épületének oktatási célra történő átadását a Magyar Bencés Kongregáció Pannonhalmi Főapátsága részére. Ennek ismeretében újabb egyeztetésre került sor, melynek tükrében született meg a vagyonkezelői szerződés-tervezet elkészítése, illetve a szerződés kidolgozására hivatott munkacsoport megalakítása, melyet március 28-án hagyott jóvá a város képviselő-testülete.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 14. 12:12, szerda | Helyi
Látogatási tilalom lép életbe egyes osztályokon a légúti megbetegedések járványos emelkedése miatt
Átlépte a járványküszöböt a kecskeméti járásban a légúti megbetegedések előfordulása.
2026. Január 13. 08:22, kedd | Helyi
Kamion ég az M5-ösön, Kecskemétnél
A Budapest felé vezető oldalt lezárták.
2026. Január 12. 10:47, hétfő | Helyi
„A mi Alföldünk” – kiskunfélegyházi alkotók kiállítása nyílik a magyar kultúra napján
A magyar kultúra napja alkalmából különleges kiállítás nyílik 2026. január 22-én, csütörtökön 17 órakor a kiskunfélegyházi Móra Ferenc Művelődési Központban.
2026. Január 09. 10:41, péntek | Helyi
Vasárnap lesz az év első vására Kiskunfélegyházán
Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2026. január 11. (vasárnap).
