Hírek
2015. Július 23. 11:21, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti.hu
A forinthitelesekkel egyszerűbb lesz az elszámolás a bankok szerint
Augusztus elsejével a forinthiteleseknek és a kölcsönüket ténylegesen devizában törlesztőknek is meg kell kezdeniük az elszámolások kiküldését.
A devizaalapú szerződések elszámolásánál kisebb terhet ró majd a bankokra, hogy augusztus elsejével a forinthiteleseknek, és a kölcsönüket ténylegesen devizában törlesztőknek is meg kell kezdeniük az elszámolások kiküldését, és maga az elszámolás is kevesebb szerződést érint - ez derül ki a Budapest Banknak és a K&H Banknak az MTI kérdéseire adott válaszaiból.
A Budapest Banknál kevesebb mint 1000 forinthiteles ügyfél esetében történt egyoldalú kamatemelés, ezért őket érinti az elszámolás – közölte a pénzintézet az MTI érdeklődésére. További 90 000 olyan ügyfelük van, akiknél nem történt egyoldalú kamatemelés, ezért nem jár nekik vissza pénz, de őket is tájékoztatni fogják erről.
A Budapest Autónál 17 500 forinthiteles szerződés esik az elszámolási törvény hatálya alá, az érintett ügyfelek 65 százaléka kap majd vissza pénzt – fűzték hozzá.
Kifejtették azt is, hogy ezúttal egyszerűbb a feladat, ugyanis az elszámolási folyamat jórészt megegyezik a devizaalapú szerződések kapcsán tavasszal végrehajtottakkal. Az elszámolás pénzügyi teljesítése az élő szerződések vonatkozásában július elejével már megtörtént, jelenleg pedig az értesítő levelek kiküldését készítik elő.
A banknál egyelőre még nem tapasztaltak megnövekedett ügyfél-érdeklődést. A Budapest Banknál az ügyfelek értesítése és a visszajáró összegek kifizetése augusztus végétől kezdődik, terveik szerint szeptember folyamán meg fog történni.
A Budapest Autónál augusztus elejétől kezdve egyenletes ütemben elosztva tervezik kiküldeni az értesítő leveleket, és szeptember 30-ig számolnak el ügyfeleikkel.
A visszatérítendő összegről a pénzintézet kifejtette: a forinthiteles szerződések esetében a szerződésenként visszajáró összeg átlagosan nagyságrendekkel kisebb lesz, mint a devizahiteles ügyfeleknél, hiszen ebben az esetben nincs árfolyamrés miatti visszatérítés, az érintett időszak is rövidebb, valamint jóval kevesebb szerződést érint az elszámolás.
A K&H az MTI érdeklődésére azt írta: az eredetileg forinthiteleket és a tisztán devizahiteleket illetően az elszámolás az ügyfelekkel 2015. augusztus 1. és szeptember 30. között várható. Az eredetileg is forinthitellel rendelkező, és a tisztán devizahitellel rendelkező ügyfeleknek összesen 17 000 levelet postáznak. Az ügyfelek részéről nincs még kiemelkedő érdeklődés, és a bank azt javasolja az érintetteknek, hogy várják meg az elszámoló leveleket megérkezését. A K&H 2014. második negyedévében (adózás előtt) mintegy 70,9 milliárd forintnyi egyszeri nettó céltartalékot képzett az árfolyamrés és az egyoldalú kamatmódosítások korrekciójára – közölte a bank.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: újabb beruházásokat hajt végre Magyarországon az amerikai Scrub Daddy és Formlabs
2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt
A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.
2025. December 17. 07:48, szerda | Belföld
DPD Hungary: kézbesítési késések alakultak ki a nagy csomagforgalom miatt egyes budapesti és főváros környéki területeken
2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld
Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció
