Hírek
2013. December 18. 15:33, szerda |
Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek
A gyermek és a család áll az első helyen

Új családtámogatási forma bevezetéséről szavazott a napokban az Országgyűlés. A GYED-extra több mint 80 ezer család és nő életét könnyítheti meg anyagilag az elkövetkezendő években
Új családtámogatási forma bevezetéséről szavazott a napokban az Országgyűlés. A GYED-extra több mint 80 ezer család és nő életét könnyítheti meg anyagilag az elkövetkezendő években – emelte ki köszöntőjében ma (december 18-án) a nagycsaládosok számára rendezett ünnepségen Kapus Krisztián országgyűlési képviselő, városunk polgármestere.
A Kormány a nők és a családok megbecsülését fejezi ki, amikor lehetővé tette a GYES és a GYED melletti munkavállalást. Az édesanyák, ha úgy döntenek, gyermekük egy éves kora után vissza tudnak menni, dolgozni úgy, hogy ezzel egyidejűleg továbbra is megkapják az ellátás teljes összegét. Ráadásul 2014-től a szülők több gyermek után is jogosultak lesznek a GYES, illetve a GYED összegére. A diplomás GYED bevezetésével pedig azokat a fiatalokat segíti a kormány, akik a tanulás mellett szeretnének gyermeket vállalni – fűzte hozzá a polgármester.
Az önkormányzat az idén 230 nagycsalád számára kedveskedett ajándékutalvánnyal. Tegnap 124, ma pedig 106 családot köszöntött a város a közelgő ünnep alkalmából. A gyermekek arcára a Profi-L bábcsoport műsora csalt mosolyt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 27. 12:39, péntek | Helyi
Ezúttal nem büntetés, hanem jutalom járt a graffitiért
Június 27-én vették át jutalmaikat a Honvéd Sporttelep betonkerítésére graffizők.
2025. Június 27. 11:30, péntek | Helyi
Klíma telepítés szabályai 2025-ben Kiskunfélegyházán, azaz mit kell tudni mielőtt felszerelteti
Tisztelt Érintettek!
2025. Június 27. 11:25, péntek | Helyi
Felborult egy autó Kiskunfélegyházánál
A tűzoltók kiemeltek egy utast a kocsiból.