Hírek
2014. Szeptember 15. 11:00, hétfő |
Életmód
Forrás: Adrienn
A gyorsaság életmentő

Hazánkban ezer emberből mindösszesen három (!) tud szakszerűen és gyorsan elsősegélyt nyújtani például utcai rosszullét esetén.
Hazánkban ezer emberből mindösszesen három (!) tud szakszerűen és gyorsan elsősegélyt nyújtani például utcai rosszullét esetén. Ezt az arányt emelni kellene - figyelmeztetett a Vörösklereszt az elsősegély világnapján, mely szeptember 13-án volt. Mint tudjuk, az elsősegély nem helyettesíti a sürgősségi ellátást, de a beavatkozás első lépése, ami életmentő lehet. E teendők például: a segélyhívás, a sérült kimentése, az életjelenségek vizsgálata, a légutak szabaddá tétele, a keringés ellenőrzése, a vérzés csillapítása. Fontos az is, hogy megszerzett ismereteinket folyamatosan frissítsük, és merjünk beavatkozni, ha baleset mellett visz el az utunk. A Magyar Vöröskereszt egyik fontos feladata e tudás terjesztése. A szervezet több ezer önkéntest számlál, elsősegélynyújtó versenyeiken évről évre több száz fiatal méri össze tudását. A világnapon országszerte a leggyakrabban előforduló balesetekre, sérülésekre hívták fel a figyelmet. A vöröskeresztes szervezetek rendezvényei a tájékoztatást és a toborzást szolgálják. Az életmentés hetére Egerben látványos bemutatókkal, iskolásoknak szánt programokkal készülnek, térítésmentesen tartanak újraélesztési képzéseket. Ilyen ingyenes oktatáson Budapesten is részt vehetnek az érdeklődők, ahol megtudhatják, hogyan élesszenek újra felnőttet, gyermeket, s kipróbálhatják a szimulációs eszközöket is.
Jó tudni: A karambolok miatti halálozás az esetek több mint felében az ütközések utáni néhány percben történik! A légút elzáródása átlagosan kevesebb mint 4 perc alatt az élet elvesztését okozhatja. A közúti balesetek áldozatainak száma csökkenthető volna, ha a szemtanúk közül még ott a helyszínen többen tudnának segítséget nyújtani.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 07:16, hétfő | Életmód
Parajd - A Nagy-Küküllőn és a Maroson is meghaladja már a megengedett értéket a só koncentrációja
2025. Június 13. 06:37, péntek | Életmód
Parajd - Román környezetvédelmi miniszter: a magyar felet is értesítik a Maroson érkező sós vízről
A román hatóságok a magyar felet is értesítik a Kis-Küküllőből a Marosba került víz magas sótartalmáról, amely a következő 48 órában is fennmarad, és várhatóan péntek este Nagylaknál éri el a román-magyar határt
2025. Június 11. 07:02, szerda | Életmód
Megjelenik a Leapmotor kínai autómárka Magyarországon
Megkezdi a Leapmotor autómárka értékesítését a Magyarországon az Emil Frey csoport, a Közép-Európa több országában is tevékenykedő autóimportőr cég kínálatában ez lesz az első kínai márka
2025. Június 10. 07:13, kedd | Életmód
Elhalasztották az Axiom-4 űrmisszió indulását, így az legkorábban szerdán történhet meg
Elhalasztották az Axiom-4 űrmisszió indulását, így az legkorábban szerdán történhet meg – közölte a SpaceX hétfőn.