Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2015. Július 29. 11:00, szerda | Helyi
Forrás: proaktivdirekt.com

A jó rizs mindenkinek más, de mi a titka

A jó rizs mindenkinek más, de mi a titka

Van aki ragacsosan, van, aki szárazon és pergősen szereti a rizst, megint mások enyhén sósan, egy újabb tábor pedig fűszeresen kedveli.

Mindenkinek más az etalon, más a jó rizs. De melyiknek, mi a titka? Íme, egy-két rizses házi praktika.

Ha ragacsos rizst szeretnél

Sokan ellenzik a rizs mosását, mivel véleményük szerint pont az a keményítő réteg kerül le róla, amitől jó ragacsosra összefő. Nos, én még így is a rizs öblítését javaslom, elég csak megnézni milyen szürke lé lesz a vízből, ha rizsre engedjük. És nem kell, hogy B minőségű legyen az a rizs, az A-val is ez a helyzet. Szóval mossuk meg a rizst, és csepegtessük le.

Majd pirítsuk meg olajon rendszeres kevergetés mellett, engedjük fel másfélszer annyi forró vízzel, sózzuk be, és fedő alatt főzzük meg. Közben kevergessük néha meg, mert lekaphatja az alját. Ha már nagyjából megfőtt, elzárhatjuk a gázt, és fedő alatt tovább párolhatjuk a rizst.

Ha extra ragacsosan szeretjük, akár kétszer annyi vízben is megfőzhetjük.

Ha a pergős rizst kedveled

Ehhez a legegyszerűbb módszer, ha kb. 3-szor annyi vízben, sok sóval főzöd meg a rizst, majd leszűröd. Ehhez jó minőségű jázminrizst ajánlunk, ami egyébként is isteni aromájú, nincs is szüksége arra, hogy olajon pirítgassák.
Így fűszerezd

A pirított változatnál akár vöröshagymát is piríthatunk az olajban, mielőtt belekerülne a rizs. Lehet félbe vágva vagy akár egy fél hagyma felkockázva.

A rizshez nagyon jól illenek a zöldfűszerek (a legvégén add hozzá), illetve a borsó, a kukorica, a sárgarépa, a gomba vagy akár a mexikói zöldségkeverék is. Ezenkívül az ananász, az alma vagy a körte is feldobhatja (nem kell, hogy édes legyen). Ezekkel jó, ha együtt főzöd, bármelyik rizsfőzési technikát is választod.

A gombát az elején pirítsuk meg a rizzsel együtt, a sárgarépát rögtön a vízzel együtt hozzáadhatjuk, a gyümölcsöket és a fagyasztott zöldségeket elég a rizsfőzés második harmadában.

A zöldfűszereken kívül chilivel vagy borssal is megbolondíthatjuk.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 12:15, kedd | Helyi

Sokba kerül a reggeli száguldozás

Vármegyénkben egy hét alatt 64 rendőri intézkedést igénylő baleset történt, amelyekben tizenkilencen sérültek meg.

2025. Szeptember 16. 11:48, kedd | Helyi

Október 1-től már benyújtható a háromgyerekes anyák kedvezményéről szóló adóelőleg-nyilatkozat

A három gyermeket nevelő anyáknak október 1-től nem kell személyi jövedelemadót fizetniük a törvényben meghatározott, munkával megszerzett jövedelmeik – így például a munkabér – után.

2025. Szeptember 15. 12:14, hétfő | Helyi

Abonyi Imre tiszteletére versenyeznek a hajtók Bugacon

Idén ismét Bugac ad otthont a fogathajtás egyik legjelentősebb hazai eseményének, az Abonyi Imre Emlékversenynek, amelyet szeptember 18-21. között rendeznek meg.

2025. Szeptember 14. 14:33, vasárnap | Helyi

Kreatív ízek és hagyományos receptek találkoztak a Libafesztivál főzőversenyén

A XXVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál egyik legnépszerűbb programpontja idén is a hagyományos főzőverseny volt, amely ismét nagy érdeklődés mellett zajlott.