Városlista
2025. május 1, csütörtök - Fülöp

Hírek

2019. Január 23. 15:46, szerda | Helyi
Forrás: OrientPress

A Kékestetőn csaknem 40 centiméteres a hó, Pécsett megnyílt a sípálya

A Kékestetőn csaknem 40 centiméteres a hó, Pécsett megnyílt a sípálya

Országszerte alakult ki több centiméteres hóréteg szerdára Magyarországon, Kékestetőn 37 centiméteres a hó vastagsága.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapjának adatai szerint a 300 méternél magasabban fekvő települések közül Hárskúton 17, Bakonybél-Somhegypusztán 14 centiméteres a hó.

Az alacsonyabban fekvő területek közül Szeged Obszervatóriumnál 15, Mezőpeterden 14, míg Békéscsaba Irányítótoronynál, Tolcsván és Somogyhatvanban egyaránt 13 centiméteres a hó vastagsága, Tornyospálcán 12, Barcson, Kölkeden és Nyírteleken 11, míg Méhkeréken, Nyírbogáton és Szálkán 10 centiméter hó hullott.

Az előrejelzés szerint az északi megyékben fokozatosan szűnik meg a csapadék, majd csütörtök kora délelőttig elsősorban a Dunántúlon lehet elszórtan kisebb havazás, hózápor. Ezt követően délkelet felől többfelé várható átmeneti vegyes halmazállapotú csapadék, kezdetben ónos eső, illetve szitálás is, kora estétől viszont ismét havazás lesz a jellemző, és estig hozzávetőleg a Győr-Kaposvár vonalig terjed. Csütörtökön a szél is megerősödik. Főként a Nyírségben a havat is hordhatja. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 8 és mínusz 1 Celsius-fok között alakul, de északkeleten ennél hidegebb is lehet. Csütörtökön 0-4 fokig melegszik a levegő.

Szerdától várják a síelőket a pécsi sípályán

A mecseki Misina-tető szomszédságában található, 600 és 500 méter hosszúságú sípályákat 13-14 centiméteres, sportolásra alkalmas hó borítja.

Mivel a szakosztály hóágyúval nem rendelkezik, ezért csak hóesés után használható a pálya, évente átlagosan 25-30 napon. Tavaly mintegy 400, többnyire baranyai síelő használta a pécsi pályát, ahol Magyarország legrégebb óta működő, 1963-ban épített sífelvonója található.

Felhívták a figyelmet arra, hogy akik nem tagjai a szakosztálynak, azok csak napijeggyel használhatják a felvonót.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 30. 14:11, szerda | Helyi

Koppányok Versenyben

Vannak íjászok, akiknek az íjászat a hagyományőrzés egyik formája. Vannak íjászok, akiket az íjászat, mint sport ragadott magával, és szeretik az íjászat adta kihívásokat.

2025. Április 30. 14:08, szerda | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2025. Április 28. 09:36, hétfő | Helyi

Gőzfelhős alföldi Majális

Az időutazás márpedig lehetséges!