Városlista
2026. március 19, csütörtök - József

Hírek

2018. Június 19. 08:00, kedd | Helyi
Forrás: Adrienn

A kemény élet csak megedzette a 95 éves Mihály Józsefet

A kemény élet csak megedzette a 95 éves Mihály Józsefet

Mihály József az elmúlt hétvégén töltötte be 95. életévét.

E szép ünnep alkalmából városvezetésünk nevében Balla László alpolgármester köszöntötte őt fel otthonában. Józsi bácsi nagyon örült a nagy csokor virágnak és a miniszterelnökünk, Orbán Viktor által aláírt oklevélnek.

Józsi bácsi Kiskunfélegyházán született 1923 06. 16.-án. Nyolcan voltak testvérek. Józsi bácsi már hat éves korában beállt libapásztornak, ahol 12 évig szolgált. Utána napszámos és aratómunkásként dolgozott.

1944. tavaszán sorozták be katonának és a frontra került. 1945. januárjában elvittek hadifogságba, ahonnan 1948-ban szabadult. Az embertelen körülmények nagyon megtörték Józsi bácsit. Szomorúan mesélte, hogy a fogságban az éhínség miatt 35 kg-ra fogyott.

Miután leszerelt, megnősült. Házasságukból két gyermekük született. Ekkoriban a családjával tanyán éltek és gazdálkodásból tartották fenn magukat. 1965-ben költöztek be a városba. A házat ahol laktak ők magunk hozták rendbe. Ebben az időben Józsi bácsi a műanyaggyárban dolgozott és 1983-ban innen is ment nyugdíjba. A munkát azonban a nyugdíjas éveiben sem hagyta abba. Nádtetőket javított és kőműves munkát is végzett.

Józsi bácsi felesége sajnos megbetegedett, lebénult. 1997-ben bekövetkezett haláláig öt éven át ápolta Józsi bácsi.

Később megismerkedett egy másik asszonykával, akivel békésen élték nyugdíjas éveiket.

Tíz éve sajnos Józsi bácsi a fiát is elveszítette a sors kegyetlensége miatt.

Jelen napjait tevékenyen tölti, magára főz és a takarítás, házimunka sem esik nehezére. Az udvarban lévő szőlőlugast is ő gondozza. A házimunka mellett, ha marad szabad ideje, akkor szívesen tévézik.

A szép kort megélt Józsi bácsi mosolyogva mondta:
- A körülményekhez képest jó egészségnek örvendek és szeretnék még sokáig élni.

Kívánjuk Józsi bácsinak, hogy tartsa meg a Jóisten egészségben még nagyon sokáig.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 16. 11:22, hétfő | Helyi

Álvásárlással csalták csapdába

Elektromos cigaretta vásárlását ígérve csaltak csapdába egy férfit és apósát Kiskunfélegyházán a tettesek, majd fegyverrel fenyegetőzve vitték el az árut.

2026. Március 14. 18:40, szombat | Helyi

Magyarok Vására Kiskunhalason

2026. március 15-én nagykorúvá válik a kiskunhalasi Magyarok Vására.

2026. Március 09. 20:22, hétfő | Helyi

Kapcsoljon, hogy hazaérjen!

Március 9–15. között országszerte fokozott ellenőrzés az utakon.