2024. április 24, szerda - György

2020. Január 13. 08:25, hétfő | Helyi sport
Forrás: Szabó József

A Kiskunfélegyházi Birkózó SE ismét rendkívül sikeres évet tudhat maga mögött

Az egyesületben utánpótlásképzés folyik, a sportolók életkora 5 és 16 év közötti.

Birkózásban a hivatalos versenyeket 10 éves kortól rendezik, az alatt különböző meghívásos, felkészülési gálákon léphetnek szőnyegre a fiatalok, ahol már több apróság ért el biztató sikereket.

A diák korosztályban, ahol a 10-13 évesek versenyeznek, a félegyháziak szerezték a legtöbb pontot az országos csapatbajnokságokon! A fiúk kötöttfogásban bronz, szabadfogásban ezüstérmesek lettek, míg a lányok úgy szereztek ezüstérmet, hogy nem szenvedtek vereséget senkitől.
Egyéniben a diákolimpiai és országos bajnokságokról 4 arany, 4 ezüst és 10 bronzérmet sikerült gyűjteni.

Jelenleg diák és serdülő korosztályban vannak versenyzők, akik 603 olimpiai pontot gyűjtöttek, ezzel az ország 120 szakosztálya közül a 22. helyen végeztek. A megyében a legeredményesebb szakosztálynak bizonyultak, de a Dél-kelet területi régióban is a második helyen állnak.

Az edzések jelenleg a Platán Általános Iskolában zajlanak hétfőn, szerdán és pénteken, 17 és 19 óra között.

A felkészítésben Ván Jenő, Szabó József, Kelemen András, Polyák Dániel, Gyöngyösi Gergő és Lőrincz-Szabó Emese segíti a fiatalokat.

A képeken az egyesület legeredményesebb versenyzői láthatók.

2024. Április 23. 19:53, kedd | Helyi sport

Ezüstérmet nyertek a platános asztaliteniszező lányok

2024. Április 22. 14:07, hétfő | Helyi sport

Diákolimpiai bajnok lett a József Attila iskola csapata

A József Attila Sportiskolai Általános Iskola tanulói az utóbbi 3 évben állandó résztvevői az Asztalitenisz Országos döntőjének, ahol 3 csapattal és két egyéni versenyzővel képviselték magunkat.

2024. Április 22. 11:36, hétfő | Helyi sport

A hétvégén is bizonyítottak a félegyházi birkózók

A hétvégén válogatott versenyzőink mérettették meg magukat különböző nemzetközi versenyeken határon innen és túl.

2024. Április 09. 16:16, kedd | Helyi sport

Áprilisi éremeső a Koppányoknál

2024. április 06-án a Kiskunfélegyházi Reptéren versenyeztek a Koppányok. A versenyt mely a 2024-es Sólyompróba sorozat 2. állomása volt, a KHTK Fénypárduc Íjász Szakosztálya szervezte.