2020. szeptember 22, kedd - Móric

2020. Január 13. 08:25, hétfő | Helyi sport
Forrás: Szabó József

A Kiskunfélegyházi Birkózó SE ismét rendkívül sikeres évet tudhat maga mögött

Az egyesületben utánpótlásképzés folyik, a sportolók életkora 5 és 16 év közötti.

Birkózásban a hivatalos versenyeket 10 éves kortól rendezik, az alatt különböző meghívásos, felkészülési gálákon léphetnek szőnyegre a fiatalok, ahol már több apróság ért el biztató sikereket.

A diák korosztályban, ahol a 10-13 évesek versenyeznek, a félegyháziak szerezték a legtöbb pontot az országos csapatbajnokságokon! A fiúk kötöttfogásban bronz, szabadfogásban ezüstérmesek lettek, míg a lányok úgy szereztek ezüstérmet, hogy nem szenvedtek vereséget senkitől.
Egyéniben a diákolimpiai és országos bajnokságokról 4 arany, 4 ezüst és 10 bronzérmet sikerült gyűjteni.

Jelenleg diák és serdülő korosztályban vannak versenyzők, akik 603 olimpiai pontot gyűjtöttek, ezzel az ország 120 szakosztálya közül a 22. helyen végeztek. A megyében a legeredményesebb szakosztálynak bizonyultak, de a Dél-kelet területi régióban is a második helyen állnak.

Az edzések jelenleg a Platán Általános Iskolában zajlanak hétfőn, szerdán és pénteken, 17 és 19 óra között.

A felkészítésben Ván Jenő, Szabó József, Kelemen András, Polyák Dániel, Gyöngyösi Gergő és Lőrincz-Szabó Emese segíti a fiatalokat.

A képeken az egyesület legeredményesebb versenyzői láthatók.

2020. Szeptember 15. 11:42, kedd | Helyi sport

Jogging sport sikerek a szentesi aquatlon versenyen

2020. szeptember 5-én került megrendezésre a szentesi meghívásos IV. Aquatlon verseny a Four Diamonds SE szervezésében.

2020. Szeptember 09. 20:06, szerda | Helyi sport

Triatlonosok Országos Ranglista Versenye Tiszaújvárosban

Szeptember 6-án rendezték meg a Triatlonosok Országos Ranglista Versenyét Tiszaújvárosban. Ideális időjárási körülmények és profi versenyrendezés fogadta a résztvevőket a tiszaújvárosi strand területén.

2020. Szeptember 08. 12:16, kedd | Helyi sport

Országos bajnoki címmel ért véget a Jogging Plus nyári versenyszezonja

1992 óta Kiskunfélegyházán működő Jogging Plus Sportegyesület gyermekei kiváló eredményekkel teljesítették a nyári triatlon és aqutalon versenyeket.

2020. Szeptember 01. 11:17, kedd | Helyi sport

Erdőt-mezőt-völgyet járva ünnepeltek

A Kiskun Természetbarát SE túra szakosztálya igazán emlékezetes háromnapos túrát szervezett a Kőszegi és Soproni-hegységbe és a Bakonyba.