2020. február 17, hétfő - Donát

2020. Január 13. 08:25, hétfő | Helyi sport
Forrás: Szabó József

A Kiskunfélegyházi Birkózó SE ismét rendkívül sikeres évet tudhat maga mögött

Az egyesületben utánpótlásképzés folyik, a sportolók életkora 5 és 16 év közötti.

Birkózásban a hivatalos versenyeket 10 éves kortól rendezik, az alatt különböző meghívásos, felkészülési gálákon léphetnek szőnyegre a fiatalok, ahol már több apróság ért el biztató sikereket.

A diák korosztályban, ahol a 10-13 évesek versenyeznek, a félegyháziak szerezték a legtöbb pontot az országos csapatbajnokságokon! A fiúk kötöttfogásban bronz, szabadfogásban ezüstérmesek lettek, míg a lányok úgy szereztek ezüstérmet, hogy nem szenvedtek vereséget senkitől.
Egyéniben a diákolimpiai és országos bajnokságokról 4 arany, 4 ezüst és 10 bronzérmet sikerült gyűjteni.

Jelenleg diák és serdülő korosztályban vannak versenyzők, akik 603 olimpiai pontot gyűjtöttek, ezzel az ország 120 szakosztálya közül a 22. helyen végeztek. A megyében a legeredményesebb szakosztálynak bizonyultak, de a Dél-kelet területi régióban is a második helyen állnak.

Az edzések jelenleg a Platán Általános Iskolában zajlanak hétfőn, szerdán és pénteken, 17 és 19 óra között.

A felkészítésben Ván Jenő, Szabó József, Kelemen András, Polyák Dániel, Gyöngyösi Gergő és Lőrincz-Szabó Emese segíti a fiatalokat.

A képeken az egyesület legeredményesebb versenyzői láthatók.

2020. Február 13. 17:53, csütörtök | Helyi sport

Egy hétvége, két Országos Bajnokság a Turul Koppány Íjászoknál

2020-ban Pécsen az Expo Centerben rendezte meg a Magyar Íjász Szövetség a teremíjász Országos Bajnokságát.

2020. Február 10. 10:00, hétfő | Helyi sport

Rengeteg érem a hétvégén

Kiváló eredményeket értek el a kiskunfélegyházi birkózók a Dél-Kelet Magyarországi régió szabadfogású területi bajnokságán.

2020. Február 07. 11:21, péntek | Helyi sport

Versennyel köszöntötték a februárt a Koppányok

2020. Február 03. 12:20, hétfő | Helyi sport

Sikeres szereplés Tokodon

Tokodon rendezték az első serdülő válogató versenyt az idén, ahol a Kiskunfélegyházi Birkózó SE versenyzői a szabadfogású küzdelmekben mérettették meg magukat.