Hírek
2016. Május 15. 08:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: hazipatika.com
A mezítlábazás előnye és veszélye

Van, aki szereti érezni csupasz talpa alatt az édes anyaföldet. A közelgő jó idő erre esélyt is ad. Mezítláb sétálni csodálatos érzés, hacsak nem történik valami gikszer.
Az emberek többsége csak a strandon mászkál mezítláb, de vannak, akik a mindennapokban is igyekeznek minél többször cipő nélkül közlekedni. Daniel Howell, a Liberty University biológiaprofesszora például lelkes híve a csupasz lábbal közlekedésnek, és véleménye szerint a cipőviselésnek sokkal több hátránya van, mint gondolnánk. Úgy véli, mezítláb lenni eleve természetesebb, hiszen őseinknek sem állt rendelkezésükre cipőbolt. Természetesen a lábbelinek van előnye is, a hideg és az éles kavicsok, üvegszilánkok mind-mind igénylik a talp védelmét.
Howell tíz éven keresztül járt mezítláb a világ nagyvárosaiban és csak extrém esetben vett fel cipőt. Tapasztalatai szerint, aki mezítláb jár, sokkal jobban odafigyel, hova lép, ami hatékonyan fejleszti a megfigyelőképességet. Az első néhány hét kellemetlensége után a professzor szerint az ember megtanulja, hogy mit kell elkerülnie a saját épsége érdekében.
Dr. Andrew Shapiro lábgyógyász viszont nem ért egyet a fentiekkel. Véleménye szerint a sérülésveszélyek mellett a cipő nélküli talp kevésbé biztos támasza a testnek, könnyen megcsúszhat. Ráadásul a mai cipőknek megvan a képességük, hogy csökkentsék a lépés során bekövetkező rezgések káros hatásait, mert azok nem tesznek jót a csontoknak és az ízületeknek.
A diabétesszel vagy érrendszeri betegségekkel küzdők számára pedig kimondottan veszélyes lehet a mezítláb járkálás a fertőzések miatt. Ugyanis elég a legapróbb sérülés a talpon, hogy az ember könnyen összeszedjen valamilyen fertőzést.
Azt sem szabad elfelejteni, hogy a talp és a láb sérülései sokkal lassabban gyógyulnak, mint a test többi részén keletkező sebek, ezért a fertőzések is tovább jelentenek veszélyt.
Összességében, természetesen mindenki maga dönti el, szeret-e mezítláb járni, és a mindennapi útjai során mennyire lehet veszélyes a környezet a talpára nézve.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 04. 09:58, hétfő | Helyi
Erre figyeljen, ha kiadja a lakását!
A kiadó ingatlanok piacának csúcsszezonja augusztusra és szeptemberre esik, évek óta ilyenkor keresnek a legtöbben bérelhető házat, lakást.
2025. Augusztus 03. 08:36, vasárnap | Helyi
Félegyházi Napok 2025
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata szeretettel meghívja Önt és kedves családját a 2025. augusztus 19-20-án megrendezésre kerülő FÉLEGYHÁZI NAPOK programjaira.
2025. Augusztus 03. 08:19, vasárnap | Helyi
„Minden település számít” Újabb közlekedési beruházást adtak át
Cél, hogy minden vármegyei településre, a legkisebbekre is jusson támogatás