2024. április 28, vasárnap - Valéria

2014. Március 28. 09:35, péntek | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

A Mórák találkozójára készülnek

Soron következő ülését tartotta március 27-én a Móra Emlékbizottság. A tagság a Móra Emlékév programjairól egyeztetett, kiemelt figyelmet szentelve a május 17-én megrendezésre kerülő Mórák találkozójának.

A forgatókönyv szerint a program a művelődési központban a vendégek fogadásával kezdődik, akiket ünnepi műsorral köszöntenek. Ezt követően hálaadó misét tartanak a Móra családért a Sarlós Boldogasszony templomban. A misét dr. Bábel Balázs, Kalocsa-Kecskemét Főegyházmegye érseke celebrálja. Délután kiállítás nyílik a városi könyvtárban. Ugyancsak itt adják át a Móra-plaketteket és emléklapokat. Az emlékév másik kiemelkedő eseménye lesz az október 24-i Móra István-emléknap, melynek keretében emléktáblát avatnak, valamint bemutatják Móra István: Veresek című művének reprint kiadását. A programsorozat keretében áprilisban rajzkiállítás nyílik az óvodások alkotásaiból, novemberben pedig Móra mesemondó találkozónak ad otthont városunk.

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi

Természetismereti versenyen jeleskedtek a platánosok