Hírek
2015. Április 08. 15:26, szerda |
Helyi
Forrás: Gulyás Zsuzsanna
A munka és a mértékletesség a hosszú élet titka
Mészáros Imre bácsit 90. születésnapja alkalmából köszöntötte ma (április 8-án) Balla László alpolgármester.
Mészáros Imre bácsit 90. születésnapja alkalmából köszöntötte ma (április 8-án) Balla László alpolgármester.

Mészáros Imre Kiskunfélegyházán született 1925. április 8-án. Heten voltak testvérek. Szüleiket korán elveszítették. Ezután legidősebb nővérük nevelte őket. Mezőgazdasággal foglalkoztak mindannyian. Szőlőt termesztettek. Imre bácsi a Tábi féle tanyasi iskolában járta ki az elemi iskolát. Ezután együtt gazdálkodott családjával és a Költségvetésnél dolgozott 3 évet. Végül a kiskunfélegyházi Tejüzemből ment nyugdíjba. Feleségével, Kovács Franciskával 56 évet éltek együtt. Sajnálatos módon Franciska néni, akit Imre bácsi egy angyalnak tartott 5 évvel ezelőtt hunyt el. Imre bácsi elmondása szerint két szerencsés természetű ember talált egymásra, mikor megismerkedtek. Nagyon szerették egymás, nem voltak nagyobb problémáik. Franciska néni igazi társa volt a mindennapokban. Véleménye szerint a hosszú és jó kapcsolat titka, hogy tudjon az ember kompromisszumot kötni.

Egy lányuk született, Mészáros Irén, aki a Gabi baba bolt tulajdonosa. Imre bácsinak két fiú unokája van, az egyik testnevelő tanár, a másik orvos.

A nyugdíjas éveit kertészkedéssel tölti, sokat olvas, leginkább a történelmi témájú könyvek érdeklik.
Életfilozófiája a mértékletesség minden téren. Étkezésben, ivásban, munkában és pihenésben. Imre bácsi elmondta, hogy a napjait reggelizéssel és teázással kezdi, ez után jöhet a házimunka és a kert. Figyel arra, hogy minden teendőjét időben elvégezze, és ne kelljen halasztgatni. Úgy gondolja, hogy a hosszú élet titka a munka.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 12. 11:49, péntek | Helyi
Augusztusban érvényüket vesztik a régi, könyv formátumú személyazonosító igazolványok
2026. Június 12. 11:42, péntek | Helyi
Vasárnap országos vásár Kiskunfélegyházán
Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2026. június 14. (vasárnap).
2026. Június 11. 14:12, csütörtök | Helyi
Elektromos rollerek használatának korlátozását kezdeményezi a városvezetés
A tegnapi napon súlyos elektromos rolleres baleset történt a Kossuth Lajos utcán. A sérültnek ezúton is mielőbbi és teljes felépülést kívánok.
2026. Június 11. 14:05, csütörtök | Helyi
Anyakönvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják
