Hírek
2014. November 20. 20:08, csütörtök |
Helyi
Forrás: Gulyás Sándor
A Nagy Háború – 100 év távlatában
E címmel tartott előadást ma (november 20-án) az első világháború centenáriuma alkalmából dr. Pallagi Mária történész a Hattyúházban.
A rendezvény az intézmény Kulturális Szalon sorozatának idei évi záró programja volt.
A hallgatóság az előadás keretében megismerkedett az első világháborút megelőző politikai és gazdasági történésekkel. A „nagy háború” kirobbanásának okaival és következményeivel. Az öldöklő közdelemmel, mely több mint 15 millió ember halálát okozta. A háború során az Osztrák-Magyar Monarchia szétesett, valamint a német területszerzés illúziója is szertefoszlott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 18. 10:53, szerda | Helyi
Lassú turizmus és csúcstechnológia – erdélyi szakmai úton a Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum tanárai
2026. Március 16. 11:22, hétfő | Helyi
Álvásárlással csalták csapdába
Elektromos cigaretta vásárlását ígérve csaltak csapdába egy férfit és apósát Kiskunfélegyházán a tettesek, majd fegyverrel fenyegetőzve vitték el az árut.
2026. Március 14. 18:40, szombat | Helyi
Magyarok Vására Kiskunhalason
2026. március 15-én nagykorúvá válik a kiskunhalasi Magyarok Vására.
2026. Március 09. 20:22, hétfő | Helyi
Kapcsoljon, hogy hazaérjen!
Március 9–15. között országszerte fokozott ellenőrzés az utakon.
