2024. május 8, szerda - Mihály

2017. Szeptember 28. 18:03, csütörtök | Helyi
Forrás: Adrienn

A szerdai nap a diákoké volt Félegyházán

Mint minden évben, idén is átvehették a város kulcsát jelképesen félegyházi diákjaink.

A Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat által szervezett Városi Diáknap szeptember 27-én a reggeli órákban kezdődött egy közmeghallgatással, ahol városvezetésünk részéről Balla László válaszolt a fiatalok által megfogalmazott kérdésekre.

Dencs László diákpolgármester először foglalt helyet a Polgármesteri Hivatal dísztermében városatyáink számára fenntartott pulpituson, ahol rövid beszámolóját követően tolmácsolta a diákok kérdéseit – kéréseit városvezetésünk felé.

A rendezvény ezt követően már valóban a diákság csíntalanságáról és önfeledt jókedvéről szólt, mellyel odavonzották a városlakókat is a Városi Diáknap színhelyéhez - a Polgármesteri Hivatal előtti lezárt területhez.

Városunk minden középiskolája állított pavilont, hogy bemutassa az általános iskolás tanulók részére a továbbtanulás lehetőségeit, de emellett a szórakozásnak jutott a legnagyobb szerep ezen a napon. Lehetett színezni, rajzolni, a Süveges Autósiskola jóvoltából pedig szimulátoron autózni-motorozni.

Az egyes iskolák vidám és sportos, ügyességi megmérettetései között pedig a résztvevőket és a nézelődőket a Rocktár meglepetéskoncertje, a Kiskunfélegyházi Harcművészeti Sportegyesület, a Constantinum Intézmény Rendvédelmi bemutatója és könnyűzenei táncosok szórakoztatták.

Annyi bizonyos, hogy diákként és nézelődőként is egyaránt feledhetetlen nap zárult le szeptember 27-én.