Hírek
2014. Április 24. 07:52, csütörtök |
Belföld
Forrás: - szerk. -
A szigetelés nem mindig jó!

Végre itt a jó idő, kezdődik a lakásfelújítási szezon. Valahol már nem csak a tervek vannak meg, hanem az építőanyag is ott az udvaron. Na és a nyílászárók? Megrendelték már? Nem félnek az egészségkárosító hatásuktól?
Végre itt a jó idő, kezdődik a lakásfelújítási szezon. Valahol már nem csak a tervek vannak meg, hanem az építőanyag is ott az udvaron. Na és a nyílászárók? Megrendelték már? Nem félnek az egészségkárosító hatásuktól?
Csaknem naponta találkozunk azzal, hogy életünk túlszigeteltsége miatt kisebb-nagyobb betegségek ütik fel fejüket szervezetünkben. Tulajdonképpen ártatlanul indul a dolog, mert csak a fűtési költségből szeretne mindenki lefaragni, de a meggondolatlanság talán az egészségünkbe is kerülhet. Tudományosan bizonyított tény, hogy a felnőtt embereknek óránként 20 köbméternyi friss levegőre van szüksége, ám ha a helyiségben még gázkészülék is működik, akkor még többre, hiszen az is levegőt fogyaszt. A korábban épült lakásoknál nem volt probléma, hiszen ha nem is voltak épp huzatosak a helyiségek, de a nyílászárók szigetelése nem biztosított hermetikus lezárást a külvilágtól. No persze gyógyítgatták öntapadós gumi- vagy szivacs szalagokkal, de korántsem közelítették meg a mostaniak szigetelési mutatóit. Napjainkban általában két megoldást választanak azok, akik spórolni szeretnének a fűtésszámlán: szigetelik a falakat illetve légmentesen záródó, szigetelő nyílászárókra cserélik a régi elavultat. Aztán egyszer csak rohamszerűen jön a migrén, a köhögés, netalán a szén-monixid mérgezés és agyalhatunk mi okozza, mit rontottunk el?
Legelőször ott, hogy nem engedik be a friss levegőt a lakásba és az elhasználtat nem engedik ki. A penészgombáknak pedig az így teremtett klíma a legtökéletesebb, hiszen az elhasznált levegő és a nedvesség ideális párosítás számukra. Ráadásul a fekete spórájú penészgombák spóráinál erősebben allergizáló anyagok nemigen léteznek. Aki küzdött már életében a fürdőszobában például penésszel, az tudja, hogy nincs ellenük csodaszer, csak ideig-óráig hatnak a különböző szerek. Nem kell nagy titokra gondolni, íme az ellenszer: szellőzzön a lakás! Ha szellőztető berendezésen gondolkodnánk, már az elején közlöm, hogy sosem fogja behozni az árát, csak épp egészségesebb. Mindenképpen érdemes utánajárni egy olcsóbb lég be- és elvezetőnek, ha belefér a költségvetésbe, hogy legalább a dunsztosüveg-effektus megszűnjön.
A legfontosabb jótanács, hogy gondoljuk meg jól mit mire cserélünk és mihez mit építünk és mit mellőzünk. Ha a kivitelezőnk pedig fölösleges költségekbe akar verni minket, akkor inkább válasszunk másikat, hiszen egy jó szakember ebben az esetben fél egészséget jelent!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 01. 08:41, csütörtök | Belföld
Összeomlott Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja Maroshévízen
Összeomlott szerdán Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja, a 156 éves Urmánczy-híd a Hargita megyei Maroshévízen - tudatta Czirják Károly helytörténész, a helyi Dr. Urmánczy Nándor Egyesület elnöke.
2025. Május 01. 08:35, csütörtök | Belföld
Meteorológia: nyáriasan meleg idő lesz május 1-jén
Napos, csapadékmentes idő várható a hosszú hétvége első felében, majd szombat délután az ország északi, északkeleti vármegyéiben záporokra, zivatarokra lehet számítani - derül ki a HungaroMet Zrt. szerdai videójából.
2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld
Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról
Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést
2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.