Hírek
2015. Április 18. 12:00, szombat |
Életmód
Forrás: proaktivdirekt.hu
A tiszta, higiénikus mosogatóért

Sok minden lefolyik a lefolyón, és még több minden fordul meg a mosogatóban. Néha egészen furcsa dolgok.
Sok minden lefolyik a lefolyón, és még több minden fordul meg a mosogatóban. Néha egészen furcsa dolgok. Ha eddig nem igazán volt stratégiád a tisztán tartására, próbáld ki a következő módszert, és biztos lehetsz benne, hogy a bacikra, a zsírra, a vízkőre és a foltokra sem lesz gondod.
Szabadulj meg a rászáradt foltoktól!
A konyhában sok minden megeshet. Főzünk, sütünk, takarítunk, a gyerekek mindenfélét kiöntenek, vagy éppen ott festegetnek. Egyszóval fel kell készülni a legváltozatosabb foltokra és szennyeződésekre. A világos színű kerámia mosogatókon hamar meglátszanak a foltok, de nincs ez másként a rozsdamentes acéllal sem. A leggyorsabb módszer, ha gumikesztyűben egy súrolószivaccsal, és egy csöppnyi hipóval esel neki a foltoknak, majd leöblíted őket.
Fertőtleníts rendszeresen!
A mosogatót és a mosogatószivacsot is rendszeresen fertőtleníteni kell. Normál igénybe vételnél elég 2 hetente, de egy több tagú család esetében, ahol rendszeresen sütnek-főznek, hetente, de akár 3-4 naponta is lehet fertőtleníteni. Ezt a legegyszerűbben úgy oldhatod meg, ha a mosogató letakarítása után, bedugod a lefolyót, és nagyjából teleengeded meleg vízzel, amiben feloldasz egy evőkanálnyi hipót. Mosd át egy szivaccsal a csapot is! Hagyd hatni 5-10 percig, majd engedd le a vizet, öblítsd ki és hagyd magától megszáradni!
Mondj búcsút a vízkőnek!
Ha foltos maradt a mosogató, töröld át ecetes vizes szivaccsal, öblítsd le, majd töröld szárazra egy papírtörlővel vagy egy erre a célra rendszeresített puha kendővel. Kész is vagy!
Legközelebb könnyebb lesz!
Szórj egy kis szódabikarbónát a foltokra, még mielőtt odaszáradnának, majd töröld le őket vizes szivaccsal, és öblítsd le. A szódabikarbóna egyébként a rossz szagoktól is segít megszabadulni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:47, csütörtök | Életmód
Az átutalásos csalók elleni új biztonsági funkcióval segíti ügyfeleit az OTP Bank
2025. Szeptember 12. 07:21, péntek | Életmód
Balatoni Katalin: az iskola a tudásé, nem a politikáé
Az iskola a tudásé, nem a politikáé – hívta fel a figyelmet Balatoni Katalin miniszterelnöki biztos a Facebookon csütörtökön.
2025. Szeptember 11. 07:21, csütörtök | Életmód
Sodró Eliza kapta idén a Kaszás Attila-díjat
Sodró Eliza kapta meg idén a Kaszás Attila-díjat - olvasható a Radnóti Színház Facebook-oldalán, ahol gratulálnak társulatuk tagjának az elismeréshez.
2025. Szeptember 10. 07:41, szerda | Életmód
Ügyességi és gyorsasági lovasprogramokkal is várja a közönséget a Nemzeti Vágta
Ügyességi és gyorsasági lovasprogramokkal várja a közönséget a Nemzeti Vágta, amelynek háromnapos futamain több mint 100 lovas indul október első hétvégjén Szilvásváradon.